Július 30. kedd, Judit, Xénia
Hírek, események 2014. június 13. 10:06

\"A KISKUNSÁGI TERMELŐK HELYI PIACÁNAK KIALAKÍTÁSA KUNADACSON\"

Képgaléria
"A KISKUNSÁGI TERMELŐK HELYI PIACÁNAK KIALAKÍTÁSA KUNADACSON"
A Felső-Kiskunsági Gazdaságfejlesztő Alapítvány a KEOP-6.2.0/B/11-2011-0046 azonosítószámú \"A Kiskunsági termelők helyi piacának kialakítása Kunadacson\" című projektje keretében 25 893 805 Ft összegű 95 %-os intenzitású támogatást nyert. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

A Felső-Kiskunsági GazdaságfejlesztőAlapítvány mintaprojekje a KEOP-2011-6.2.0/B/09-11 kódszámú „Fenntarthatóbb életmódot és fogyasztási lehetőségeket népszerűsítő, terjedésüket elősegítő mintaprojektek” című pályázati felhívás segítségével valósult meg.

A projekt 2013. március 1-én kezdődött és 2014. június 20-án fejeződik be.

4 fő pillérre támaszkodott a fejlesztés, mely komplex megoldást nyújtott a kitűzött cél eléréséhez. Az egyes projektrészek szorosan kapcsolódnak egymáshoz és erősítik egymás hatásait.

Elvégzett tevékenységek:

-Fedett termelői piac építése melyben a szürkevíz felhasználására alkalmas hálózatot és napkollektort is kialakítottunk a melegvíz biztosításához. A piac területén szelektív hulladékgyűjtő konténerek kerültek kihelyezésre. A piacra érkezők számára kerékpártároló kialakítására is sor került.

- KISKUN VÉDJEGYet alapítottunk, mely a helyi termékek megkülönböztetésére szolgál. A KISKUN VÉDJEGYet csak a kritériumoknak megfelelő termékek kaphatják meg.

- Rendezvények kerültek megvalósításra, melyeknek fő célja a helyi termékek népszerűsítése, a védjegy bemutatása és a fenntarthatósággal kapcsolatos ismeretek bővítése.

(főzőverseny helyi alapanyagokból, a fenntartható élelmiszerfogyasztással kapcsolatos interaktív játékok gyerekeknek, helyi termelők termékeinek kóstoltatása,helyi termelőknél gazdaságlátogatások szervezése, szakmai konzultáció: a piac hatékony működése érdekében, szakmai képzés-előadás: helyi élelmiszerfogyasztás tapasztalatairól, piacszervezés gyakorlati példái, aktuális témái hazai-nemzetközi példákon keresztül)

- Helyi élelmiszerinformációs pontot működtetünk: a FELGA irodájában információt kaphatnak az érdeklődők a védjegyről, a védjegyhez való csatlakozás folyamatáról, a fenntartható élelmiszertermelésről és fogyasztásról és a helyi élelmiszerek kereskedelméből származó környezeti hasznokról.

Alapítványunk egy sikeres mintaprojektet zár le. Örömmel adunk tehát tájékoztatása arról, hogy Kunadacson a fenntartható életmód és a fogyasztási lehetőségek népszerűsítése, terjedése jó úton jár.

Kövessen minket a Facebookon is!