Július 22. hétfő, Magdolna
Hírek, események 2017. március 1. 22:58 | Szerző/forrás: keol.hu

4 arany-, 14 ezüst-, és 14 bronzéremmel tértek haza Hódmezővásárhelyről

2017. február 25-26. között a Tavaszváró Nyílt Nemzetközi Úszóversenyen, Hódmezővásárhelyen vettek részt a BÁCSVÍZ-KVSC és a Kecskeméti Sportiskola úszószakosztályának versenyzői.

A versenyen összesen 47 csapat 718 versenyzője képviseltette magát. A BÁCSVÍZ-KVSC 18, a KESI 29 versenyzővel indult.

Az egyesületek közti pontversenyben a BÁCSVÍZ-KVSC csapata a 8. helyen végzett 32 éremmel - 4 arany-, 14 ezüst-, és 14 bronzéremmel. A KESI csapata 11. helyen zárt 17 éremmel - 3 arany-, 4 ezüst-, és 10 bronzéremmel.

A BÁCSVÍZ-KVSC legeredményesebb versenyzője Kollár Bálint volt, aki 400 méter vegyesen első, 50 méter pillangón, 100 méter gyorson, és 400 méter gyorson második, 100 méter háton, 50 méter gyorson, és 200 méter gyorson harmadik helyen végzett.

További érmet nyert versenyzők: Földházi Dávid, Mészáros Dániel, Gyöngyi Dominik, Garajszki Máté, Ölvödi Soma, Czeglédi Kenéz, Fazekas Bence és Ölvödi Petra.

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán.

A KESI részéről kiemelkedő teljesítményt nyújtott Sipos L. Adél, aki 100 méter pillangón első, 100 méter mellen és 50 méter gyorson második, 400 méter gyorson, 200 méter vegyesen, 200 méter mellen, 200 méter gyorson, 50 méter mellen és 50 méter pillangón harmadik helyezést ért el.

További érmes versenyzők: Turucz Zoé, Szalontai Roland, és Kosztolányi Anna.

Felkészítő edzők: Bálint Zoltán és ifj. Szabó László.