Központban a tehetséggondozás – Regionális műhelymunka a Lánchíd utcai iskolában
A műhelymunkát azzal a céllal hirdette meg, hogy bemutassa az MTM mintaintézményi szerepkört. Ismertesse azt, milyen lehetőségek állnak az intézmény előtt, továbbá milyen szolgáltatásokat tud kínálni más intézményeknek MTM-ként.
A regionális szintű tehetséggondozó rendezvényt Mészáros Katalin tagintézmény-vezető, MTM programfelelős nyitotta meg, majd röviden összefoglalta, milyen út vezetett az MTM cím elnyeréséig.
Az intézmény tehetséggondozó tevékenységét bemutató kisfilm levetítése után, Lovrity Sándorné intézményvezető ismertette a megjelent érdeklődőknek az intézmény tehetséggondozó stratégiáját, részletezve az Arany János, a Lánchíd és a Móra iskolában folyó munkát, kiemelve a Minősített Tehetséggondozó Műhely szerepkört.
A MTM cím elnyerésének feltétele volt, hogy a pályázó rendelkezzen úgynevezett „Jó gyakorlattal". A „Tanulj sportosan!" jó gyakorlatával pályázott az intézmény, amellyel a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola 2014 óta mentoráló intézmény, ezáltal már a pályázat beadásakor 2 éves dokumentált múlttal rendelkezett a program. A jó gyakorlat elméleti hátterét, gyakorlati megvalósítását Sántha Erika testnevelő prezentálta.
A műhelymunka zárásaként az iskolai tehetséggondozás rendszerének felépítéséről, működéséről - ahogyan egy pszichológus látja, Bognár Boglárka iskolapszichológus beszélt. Előadásában kitért a tehetségazonosítás és a tehetséggondozás iskolai gyakorlatára is.