Kecskemét gazdasági úttörőiről a Wojtyla Házban
Katona József drámaíró idején volt-e gyár Kecskeméten? Mikor jelent meg városunkban az első kereskedő cég, gyár, pénzintézet, szövetkezet? És mikor került a helyi boltok polcaira az első üveg barackpálinka, illetve gyümölcsbefőtt? Hol gyulladt ki az első villanylámpa fénye? E kérdésekre is választ kaptak a népkonyha rászorultjai.
Az előadó bemutatta a Szilády, Katona, Gyenes és Schiffer családokat; elmondta miért játszottak fontos szerepet Kecskemét gazdasági életében. Kiderült, kik voltak azok a kecskeméti magánszemélyek, akik beosztásokat halmoztak, és hogyan hívták városunk legaktívabb polgárait, akik tevékenyen részt vettek a gazdasági alapításokban.
A Bács-Kiskun Megyei Levéltár állományából mutatott be a szakértő különféle iratokat: egy nyomdai privilégiumlevelet, az első hirdetést, az első gyáros fotóját, az első nagyáruház katalógusát, gyárak tervrajzait, háborús emlékeket, részvényeket, ipari oktatási emlékeket, az első benzinkutakról szóló iratokat, az államosításokat elrendelő utasításokat.