Elhunyt Tóth Sándor fotóriporter, a Petőfi Népe egykori munkatársa
Tóth Sándor (1935-2024), a Petőfi Népe fotóriportere, rovatvezetője volt. A Petőfi Népénél az 1950-es évek végén kezdett dolgozni, egészen 1993-as nyugdíjba vonulásáig. 2025-ben töltötte volna be a 90. születésnapját. Temetéséről később intézkednek.
Sanyi bácsi, ahogyan sokan hívták, utolsó éveit a ballószögi Aranykor Idősek Otthonában, utolsó két hónapját pedig a kecskeméti Margaréta Otthonban töltötte. Mindig örült a látogatásoknak, három lány gyermeke, a fiú és két lányunokája mellett, barátok, ismerősök, régi kollegák személyes és telefonos beszélgetéseinek. Nagyon szeretett nosztalgiázni, gondolatai mindig a régi események, régi ismerősök körül mozogtak. Boldogan emlékezett vissza aktív éveire.
A munkássága bekerült a Kecskeméti Települési Értéktárba. Kecskemétről készült fotói ma már a város történelmének fontos részét képezik. Jelentős hányadát digitalizálta a Katona József Könyvtár, így bárki megtekintheti a világhálón. A könyvtár honlapján részletesen is elolvasható életútja.
1935-ben született Tiszakécskén. Eredetileg vegyésznek készült és a fényképezésre sokáig csak hobbiként gondolt, bár a fotózásba szinte beleszületett, mivel a nagynénje mellett, aki Tiszakécske jó nevű fényképésze volt, szinte észrevétlenül tanulta meg a fotográfusszakma minden fortélyát. A Petőfi Népe munkatársaként Sanyi bácsi évtizedeken át rótta a megye településeit és örökítette meg a jelentős eseményeket. Kiállítások sokaságán is láthatta a közönség ikonikus, kiváló, művészi igényű fotóit.
Egykori kollegái közül még néhányan a Petőfi Népénél dolgoznak, többen már máshol, vagy nyugdíjasok. Sanyi bácsi emlékét azonban mindenki őrzi, szeretettel emlékezik rá.