Hong Kongba utazik az Aurin Leánykar szombaton

Szombaton indul Kínába a kecskeméti Aurin Leánykar, hogy részt vegyen egy kórusfesztiválon. A hongkongi meghívás mögött egy több mint 10 éves szakmai kapcsolat áll. Durányik László karnagy korábban már több nemzetközi workshopon és kurzuson dolgozott együtt a kínai fesztivál szervezőivel, köztük Prof. Leon Tonggal. Ez a kapcsolat tovább erősödött 2024 nyarán, amikor a Good Hope School Choir – Hong Kong (Kína) egyik legkiemelkedőbb kórusa – a kecskeméti Kodály Iskolában adott közös koncertet az Aurin Leánykarral. Tavaly a hongkongi énekkar európai turnéjának egyik állomásaként érkezett Magyarországra, ahol a két kórus baráti és zenei együttműködése egy felejthetetlen estét eredményezett.
A hongkongi fesztivált a World Youth and Children Choral Artists’ Association (WYCCAA) szervezi, és számos kiemelkedő kórust, valamint nemzetközi kórusszakértőt vonultat fel. A szervezők az esemény célját abban látják, hogy a világ minden tájáról érkező fiatal énekesek közösségében a zene szeretete és a kulturális sokszínűség tovább mélyüljön. A fontosabb programok közé tartozik a Nemzetközi Kórusverseny, a „Starry” Koncertek, az interaktív műhelyek és mesterkurzusok. Négy rezidens kórus szolgál mintaként a résztvevők számára: az Aurin Leánykar mellett olyan rangos fellépők szerepelnek, mint az Inner Mongolia Youth Choir (Kína), a Resonanz Children’s Choir (Indonézia) és a Zero 8 (Svédország). A kecskeméti énekesek célja a modern és kortárs magyar kórusirodalom megismertetése – repertoárjukban Kodály Zoltán, Bartók Béla, Kocsár Miklós, Bárdos Lajos, Karai József, Gyöngyösi Levente és Orbán György művei szerepelnek.
A július 12-20 között 44 énekessel utazó kórust Durányik László Kodály-, Csokonai- és Príma díjas karnagy vezeti, zongorakísérőjük Lovászné Gajdos Éva. Az európai ifjúsági kórusélet egyik meghatározó szereplőjeként az Aurin Leánykar számára a hongkongi fesztivál izgalmas kihívást és rendkívüli lehetőséget jelent. A kecskeméti leánykar nemzetközi szinten ismét megmutathatja a tehetségét és művészi kvalitását, növelve így a Kodály-módszer és Kecskemét ismertségét.
Durányik László a fesztivált megelőzően, július elején már járt Hong Kongban, ahol meghívott szakértőként közreműködött az ottani kórusok nemzetközi versenyekre történő felkészítésében. A műhelymunkák során magyar és külföldi szerzők műveinek értelmezésén, zenei kifejezés módján dolgozott együtt a hongkongi énekesekkel és karvezetőkkel.