Jogi hivatás és felebaráti szeretet – Kecskeméti jogászok gondoskodó szeretete ragyogta be a Wojtyla Ház étkezdéjét
A társadalmi felelősségvállalás és az önzetlen emberség ritka, nemes ötvözetének tanúi lehettek mindazok, akik csütörtök délben betértek az Egressy utca 5/b. szám alá. A Wojtyla Barátság Központ falai között ugyanis nem pusztán meleg étel, a tisztelet és a törődés kézzelfogható melege is fogadta a rászorulókat. Az esemény patrónusai ezúttal is a város elismert jogászai, dr. Szabó Attila és dr. Váczi Tamás voltak, akiknek neve mára elválaszthatatlanul összeforrott a szociális-közművelődési intézmény történetével.
Az alapítás vizionáriusai
A két jogi szaktekintély kapcsolata a népkonyhával jóval mélyebb és régebbi egyszerű alkalmi jótékonykodásnál. Kötődésük a gyökerekig nyúlik vissza: már akkor Farkas P. József alapító-igazgató mellett álltak, amikor a lengyel származású szent pápáról elnevezett szociális menedék még csupán merész, dédelgetett elképzelésként létezett.
Túlzás nélkül állítható: az ő hajlíthatatlan hitük, áldozatvállalásuk nélkül a Wojtyla Ház ma nem tölthetné be nemes küldetését. Az intézmény 2005-ös indulása óta eltelt több mint két évtizedben a ház komplex oázissá nőtte ki magát, mely egyszerre működik klasszikus népjóléti intézményként, lelki megnyugvást adó imaházként, szellemi töltekezést nyújtó művelődési házként és kiállítótérként, valamint az újrakezdést segítő rehabilitációs központként.
Az itt oltalmat találó, napi száztíz gondozott többségének élete valamilyen okból mellékvágányra futott, s egészen addig ott vesztegelt, míg a Wojtyla Ház munkatársai, önkéntesei védőszárnyaik alá nem vették őket.
Hagyományos ízek az összefogás asztalán
A csütörtöki szeretetebéd-osztás alkalmával a finom illatok mellé valódi közösségi összefogás társult. A támogatók jóvoltából gőzölgő, gazdag magyaros krumplileves, valamint fenséges lekváros-prézlis tészta került a szegények böjtös asztalára.
A menüt a Félegyházi Pékség ropogós, friss kenyere egészítette ki, a desszertről pedig a Nagykőrösi Pünkösdi Gyülekezet gondoskodott, akik édes mézes puszedlivel kedveskedtek a megjelenteknek. Az ételek felszolgálásában ezúttal is a népkonyha fáradhatatlan, szorgos önkéntesei segédkeztek, odaadó munkájukkal megkoronázva a jogászok nagylelkű felajánlását, az adományozók ebédosztás során tanúsított példaértékű szerepvállalását.


