Július 19. péntek, Emília
Hírek, események 2009. január 20. 10:27

Balhé a meccsen-lemenekültek a bírók a pályáról

Kiskunhalason parázs hangulatú mérkőzést vívott egymással a helyi és a békéscsabai alakulat. A botrányos nézőtéri viselkedéstől sem mentes összecsapás végül drámai körülmények között döntetlenre végződött.
Nyugodt hangulatban csordogált a meccs, de a vendég szurkoló nem bírtak magukkal: a 48. perc hozta a mérkőzés első botrányát. 17-21-es állásnál ugyanis hetest kapott a Halas. Ezt a láthatóan erőteljesen felhangolt Csabai kemény mag nem tudta elviselni és 8-10 szurkoló berohant a pályára. Ekkor egy-két rúgást és lökdösődést követően a rendfenntartók visszaterelték a lelátóra a drukkereket. Miután helyreállt a nyugalom, a Békéscsaba továbbra is az addig eredményes és erőszakos játékát folytatta, olyannyira, hogy a félidő közepén már öt gólra növelték előnyüket. A csabaiak eredményessége azonban meglehetősen erőszakos védekezéssel párosult, aminek eredménye volt, hogy a mérkőzés folyamán összesen nyolc alkalommal ítéltek büntetőt ellenük. Úgy tűnt, hogy végleg eredményes lesz a taktikájuk, ugyanis a mérkőzés vége előtt másfél perccel még négy góllal, 24-20-ra vezettek. Két csabai kulcsjátékos, Szekeres és Cifra végleges kiállítását követően azonban talpra állt a Halas és egy időn túli büntetővel kiegyenlített. Ezzel és a 24-24-es végeredménnyel pontot mentettek a hazaiak. Az ítéletet azonban nagyon rossz néven vették a csabai szurkolók és a mérkőzés során immár másodszor is pályára léptek. Rohamukat ezúttal a biztonságiak nem tudták feltartóztatni, így a feldühödött szurkolók eljutottak a mérkőzés főellenőrének asztalához. A bírók ekkora már biztonságos helyre menekültek és megérkeztek a rendőrök is. Néhány perces további tumultust követően az agresszív szurkolókat sikerült a kiszorítani a sportcsarnokból.