Bárth János szerzői estje Kecskeméten
Nagy sikerű szerzői esttel folytatódott szerdán este a kecskeméti Porta Egyesület és a Szent Miklós Templomigazgatóság által szervezett Ferences Akadémia előadássorozata. Bárth János néprajzkutató Jézus Dicsértessék! című új könyvének megjelenése kínált kiváló alkalmat a rendezvényre, amelynek a Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet zsúfolásig megtelt díszterme adott otthont. Megnyitó beszédében dr. Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere kihangsúlyozta,
hogy Bárth János azok közé a kevésbé reflektorfényben lévő, visszahúzódó, csendes tudósok közé tartozik, akik városunk alapértékeit képviselik, akikre büszkék lehetünk, és akiknek ugyanakkor kevesebb figyelem adatik, mint amennyit megérdemelnének. Bárkányi Ernő érseki tanácsos, a Barátok temploma igazgatója többek között arról szólt, hogy a szerző olyan Kecskemétnek, mint Szegednek Bálint Sándor, akit a legszögedibb szögediként, illetve a 20. századi magyar néprajz és folklorisztika egyik legnagyobb alakjaként tartanak számon. Bárth János erdélyi könyveit Kothencz Kelemen ajánlotta a jelenlevők figyelmébe. A bajai muzeológus egyetemistaként maga is több alkalommal részt vett egykori tanára kutatóútjain. A továbbiakban Füzi László irodalomtörténész, a Forrás főszerkesztője kérdezte műveinek születéséről Bárth Jánost, aki az 1970-es években a Duna-Tisza közén kezdte kutató munkáját, 16 éve pedig választott hazája, Erdély néprajzi értékeit osztja meg könyveinek olvasóival.
A Jézus Dicsértessék! - amely a székelyvarsági hegyi tanyák népének vallási hagyományait ismerteti meg az érdeklődőkkel - a hatodik a Kecskeméten született, Erdélyről szóló műveinek sorában. A szerzői estet - melynek végén lehetőség nyílt Bárth János köteteinek megvásárlására is - Lakos Zsanett éneke és Bárnai Péter versmondása színesítette.