Május 25. szombat, Orbán
Hírek, események 2007. július 12. 10:43

VENDÉGSÉGBEN A PORTA: Lángost ettünk Petőfiék konyhájában

Képgaléria
VENDÉGSÉGBEN A PORTA: Lángost ettünk Petőfiék konyhájában
Sokan szeretik a friss kenyérlángost tejföllel és sajttal. Ami sokkal finomabb, hogyha kemencében sütik. Ha pedig azt is tudjuk, hogy a lángos sütés színhelye a Petrovics / Petőfi- család egykori konyhája Szalkszentmártonban, biztosan még ízletesebb a falat. Egyesületünket szerdán délutánra vendégül hívták a szalkszentmártoni Petőfi Emlékmúzeumba illetve a Művelődési Házba, ahol erdélyi és szalki gyerekek nyári színjátszó táborát rendezték meg.
Érdekes és izgalmas délután volt. Farkas Lajos múzeum igazgató mutatta be az emlékhelyet és emlékezett a legszebb ott írt Petőfi versekre, illetve a nagy költő pályafutásában a Duna melléki felső kiskunsági évek jelentőségére. Ezt követően a ház udvarán, a község főterén népi gyermekjátékok ihletett előadásban gyönyörködhettünk és részt vehettünk egy pünkösdi királyválasztáson is. A Porta ez alkalommal a Zöldike csoport vendége volt. Annak a tagszervezetünknek a meghívására mentünk, amelynek vezetője Csikósné Bozóki Edit és amelynek természetvédelmi táborát egyesületünk szponzorálta a nyár elején. Ismét meggyőződhettünk arról, hogy falusi tagcsoportjaink összetartók, színvonalasan végzik munkájukat. Ha ilyen lelkesek a fiatalok, lesz jövője a Porta szellemiségének.

Kövessen minket a Facebookon is!