Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. november 7. 20:05

Először győzte le bajnokin az MTK a Kecskemétet

A Soproni Liga 14. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Kecskemét az MTK-t fogadta. A fővárosiak már a 2. percben megszerezték a vezetést Zsidai László révén, majd az első félidőben Könyves Norbert még kétszer eredményes volt. A második játékrészben a Kecskemét két tizenegyes révén szépíteni tudott, de közte Gosztonyi András is betalált, valamint zárásként Lencse László szerzett gólt, az MTK pedig 5–2-re győzött.
KTE-Ereco volt az egyetlen olyan csapat az NB I jelenlegi mezőnyében, amelyet még nem sikerült legyőznie bajnoki mérkőzésen az MTK-nak. Szombatig. Jól kezdett a fővárosi csapat, és már a 2. percben megszerezte a vezetést: Lencse László bal oldali szabadrúgására remek ütemben érkezett Zsidai, aki senkitől sem zavartatva 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 0–1 Negyedóra múlva már kettővel mentek a vendégek. Gosztonyi András ment el a bal oldalon, középre nyesett labdája Lencsétől Könyves Norberthez került, akinek nem volt nehéz dolga 5 méterről – a kapussal szemben állva – a kapu közepébe lőnie. 0–2 Amikor már úgy tűnt, kiegyenlítődik a játék, és feljönnek a hazaiak, megszerezte harmadik találatát is az MTK. Gosztonyi vitte le az alapvonalig a labdát a bal oldalon, középre adására többen is érkeztek a túloldalon, és Könyves 8 méterről kilőtte a jobb sarkot. 0–3 Több gól már nem esett, így az MTK megnyugtató előnnyel mehetett a pihenőre. A folytatásra kicsit jobban felpörögtek a kecskemétiek, aminek az 55. percben meg is lett az eredménye. Szépített a hazai csapat: bal oldali keresztlabdát követően Alempijevics betört a büntetőterületen belülre, és ott Hidvégi buktatta. A megítélt büntetőt Némedi jobbal a kapu jobb oldalába lőtte. 1–3 Mikor azt hihettük volna, hogy szoros lesz a mérkőzés, megint betalált az MTK. Gosztonyi kapott labdát középen a tizenhatos vonalánál, majd mivel nem támadták meg, kilőtte a bal felső sarkot. 1–4 Ezután Némedi ismét szépíteni tudott (2–4), megint csak büntetőből. Zsidai kezezett a 70. percben, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. Lencse azonban egy kiugratás után a jobb alsóba lőtt, eldöntve a mérkőzés sorsát, és megdöntve az MTK rossz szériáját a Kecskemét ellen. 2–5 NSO