Július 22. hétfő, Magdolna
Hírek, események 2009. november 15. 07:00 | Szerző/forrás: index.hu

Kilátástalan vergődés Belgiumban

Vereséggel fejezte a 2009-es évet a magyar labdarúgó-válogatott, a ténynél bosszantóbb volt a játék. Belgium könnyedén nyert, igaz a harmadik gólt egy megdöbbentő tizenegyes után érte el.
1 éve nem nyert Belgium ellen a magyar labdarúgó-válogatott, és ez a kellemetlen sorozat akár meg is szakadhatott volna, hiszen a világranglistán az ötvenedik Magyarország 18 hellyel előrébb van. A belgák a magyarokhoz hasonlóan ugyancsak negyedikek lettek selejtezőcsoportjukban, Észtországtól is kaptak, akik mögöttük végeztek. Mindenki nagyon mondogatta, hogy manapság már nincs tét nélküli mérkőzés, erre viszont azonnal rácáfolt ez az összecsapás. A magyar csapat ugyanis rendkívül kényelmesen játszott az első félidőben, és a felállás alapján azt hihettük, hogy végre megpróbálkozunk két csatárral játszani, hiszen Rudolf Gergely is ott volt a pályán. Gyorsan szembesülhettünk viszont azzal, ő hátravontan játszik - alig ért labdához -, és megint Torghellének kell egyedül őrlődnie a védők között. K EPA20091114054 Belgium-Magyarország 3-0 A belgák aktívabbak voltak, de sokáig a kapura ők sem jelentettek különösebb veszélyt, mígnem Bodnár könnyelműen elveszített egy labdát, nem tudta visszaszerezni Hazardtól, a jobb oldalról visszajött labdát Fellaini szép mozdulattal ballal maga elé tette, Vanczák és Tóth Balázs ezt végignézte, és spiccel, jobbal, 15 méterről a bal felsőbe lőtte a labdát. A második félidőben változott a csapat szerkezete [1], beállt például Priskin Tamás, és lett két csatárunk. Veszélyesebbek is lettünk, de egy szabadrúgás után Horváth Gábor rossz irányba csúsztatott egy labdát, a baloldalon fellépő Vermaelen ballal a rövid sarokba passzolta kapásból. (Előtte Fellaini öt méterről mellé pöckölt egy labdét, amit gyönyörűen vett át.) Aztán egy újabb Hazard-szabadrúgás után - mindhárom gólban benne volt a középpályás - megdöbbentő tizenegyest ítélt Piccirillo játékvezető. Juhász ölelésében valóban elesett belga csatár, de ilyenért talán még sohasem fújtak büntetőt. Juhász sárgát is kapott emellé, aztán úgy kellett elterelni a bírótól, az általában nem higgadt Torghelle járt élen a csitításban. A labda mögé Miralles állt, kicsit fölényes volt, Fülöp bal kézzel érintette is a labdát, de kiütni nem tudta. Dzsudzsáknak még volt esélye a szépítésre, Priskin belőtt labdájára jól érkezett, de a kapus menteni tudott. A magyar válogatott igazi hit és meggyőződés nélkül állt ki, mintha púp lenne a hátára ez a meccs a szakadó esőben. Még Torghelléből is hiányzott a vehemencia, egyetlen párharcot sem nyert van Buytennel szemben. Koemannak pedig gondolhat azon, van-e értelme továbbra is erőltetni az egy csatáros játékot. A magyar válogatott szövetségi kapitánya így értékelt az MTI-nek: \"Az első félidőben rengeteg volt a megmagyarázhatatlan hiba, a másodikban már volt öt-hat helyzetünk, de hiányzott a megfelelő koncentrálás ahhoz, hogy ezeket ki is tudjuk használni. Lehet, hogy mindenki a maximumot akarta kihozni magából, de ezúttal csak ennyit sikerült produkálnunk.\" Keretes címe Belgium-Magyarország 3-0 (1-0) Gent, 7.000 néző, v.: Hervé Piccirillo (francia) gólszerző: Fellaini (38.), Vermaelen (55.), Mirallas (61., 11-esből) sárga lap: De Roover (72.), illetve Halmosi (58.), Juhász (60.), Torghelle (65.) Belgium: Gillet - De Roover, van Buyten, Lombaerts, Vermaelen - Fellaini (Buffel, 88.), Geraerts (Kompany, a szünetben), Vertonghen - Hazard, De Sutter (Sonck, 76.), Mirallas (Lamah, 76.) Magyarország: Király (Fülöp, a szünetben) - Bodnár (Horváth, a szünetben), Vanczák, Juhász, Halmosi - Sándor, Tóth (Tőzsér, 64.), Buzsáky (Bodor, a szünetben) - Dzsudzsák (Vadócz, 89.), Torghelle, Rudolf (Priskin, a szünetben)