Láthatósági karszalagot kaptak a kisdiákok
(RA) – Három általános iskola tanulói kaptak a mai nap folyamán láthatósági karszalagot. A Porta Egyesület, a Füredi Autósiskola, a Magyar Autóklub és a Kecskeméti Rendőrkapitányság közös, „Látszódj, hogy lássanak!” néven futó akciója azt a nemes célt szolgálja, hogy a gyerekek biztonságosabban közlekedjenek lakóhelyük és az iskola között.
A Kadafalvi, a Ménteleki és az Ágasegyházi Széchenyi István Általános Iskolában mintegy háromszáz darab fényvisszaverő karszalagot osztottak ki a kecskeméti kisdiákoknak, akik érzékelhető lelkesedéssel fogadták a kezdeményezést.
– Tíz percre lakunk az iskolától, ahová többnyire biciklivel járok. A járdán közlekedem, de át kell kelnem az úttesten – mondta el érdeklődésünkre az egyik fiú. Osztálytársa arról számolt be, hogy édesapja révén már rendelkezik láthatósági mellénnyel. – A karszalag azért jó dolog, mert így a gyalogosok és az autósok is láthatnak minket – vélekedtek egymás szavába vágva az általunk megkérdezett kadafalvi iskolások.
A Kadafalvi Általános Iskolában az oktatási intézmény aulája szolgált a neonzöld szalagok átadásának helyszínéül.
– Az elmúlt évben több ezer kerékpáros szenvedett sérülést közlekedési balesetekben. Nyakunkon a tél, és a korai sötétedés számos veszélyt rejteget a kerékpárosok számára – hívta fel a nebulók figyelmét Molnár Zoltán, a Porta Egyesület irodavezetője. Mint hozzáfűzte: mostantól remélhetőleg minél többen fogják ezeket a szalagokat viselni.
A romló közlekedési statisztikák ismeretében aligha meglepő, hogy a Kecskeméti Rendőrkapitányság is az akció mellé állt: a szervezet Dr. Boska Adrienn és Tamás Árpád révén képviseltette magát a iskolai rendezvényeken. A Magyar Autóklub és a Füredi Autósiskola szintén fontosnak tartotta, hogy bekapcsolódjon.
Lehmann Imre, az autós érdekvédelmi szervezet munkatársa a baleset-megelőzés fontosságát emelte ki honlapunk érdeklődésére. – A Magyar Autóklub több kezdeményezése szolgálja ezt a törekvést. Külön kiemelném a gyerekek számára létesített tanpályák jelentősét, valamint a „Ki a mester két keréken?” című versenyünket. Ezek a programok egyébként összhangban vannak az Európai Unió azon törekvésével, hogy tíz éven belül felére csökkenjen a közlekedési balesetek halálos áldozatainak száma a közösség tagországaiban – nyilatkozta Lehmann Imre.
– Észre kell venni, hogy nem elégséges az autóvezetés mikéntjének átadása. Az embereket először közlekedni kellene megtanítani – vélekedett honlapunknak Füredi András, a Füredi Autósiskola vezetője. Mint fogalmazott: ma sajnos gyakran tapasztalunk háborús viszonyokat a magyar utakon. Ezen mindenképpen változtatni kell. – Jómagam ezért is támogatok minden olyan akciót, amely a közlekedési morál javítását segítheti elő – fűzte hozzá az autósiskola vezetője.