Július 23. kedd, Lenke
Hírek, események 2010. március 20. 19:38 | Szerző/forrás: baon.hu

Vasas – KTE-Ereco: 0-1

A mérkőzésen egyetlen gól született: a 70. percben Simon 25 méterről lőtt hatalmas gólt a hazai kapu jobb oldalába.

Vasas – KTE-Ereco  (0-1)
Budapest, Illovszky-stadion, 1500 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai Zs., Márton Zs.)
Vasas: Végh – Balogh Zs. (Mendoza, 38.), Kovács G., Mileusznics, Katona – Dobrics, Bakos, Pavicsevics – Remili (Majoros, 73.), Divics (Benonues, a szünetben), Hrepka. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa

KTE: Lazareanu – Schindler, Gyagya, Lambulics, Kokot (Farkas, a szünetben) – Bagi, Némedi, Vörös – Bori, Montvai (Dudu, 87.), Csordás (Simon, 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Simon (70.)
Sárga lap: Bagi (44.), Farkas (78.), Mendoza (79.), Lazareanu (90+1.)

A KTE együttese a kezdés előtt 40 perccel futott ki a pályára megkezdeni a bemelegítést. A vendégszektorban már ekkor két tucatnyi kecskeméti szurkoló foglalt helyet, akik „Némedi Virág, Némedi Virág” buzdítással köszöntötték a csapatot, ezzel is köszöntve a kecskeméti középpályás, Némedi Norbert éjjel megszületett kislányát.

2.p.: Divic vett le egy felé szálló ívelést, majd 25 méterről kapásból lőtt, két méterrel a bal sarok mellé.

Az első öt percben teljesen kiegyenlített volt a játék, a Vasas a 3. percben zsinórban három szögletet is rúghatott, különösebb veszély nélkül.

9.p.: Remili lőtt jobbal, 22 méterről kapura, nem sokkal a jobb sarok mellé.

15.p.: Bori 32 méteres, jobblábas szabadrúgását védte könnyedén Végh.

17.p.: Ideiglenesen 10 főre fogyatkozott a KTE, Gyagyát kellett ápolni a felezővonalnál.

24.p.: Kokot bal oldali beadása után Montvai a 11-es pontról okosan fejelt vissza a tisztán álló Bagi elé, középpályásunk azonban hosszan vette át a labdát, így a védők fel tudtak szabadítani.

27.p.: Csordás lőtt jobbal kapura a hazai 16-os bal sarkáról, Végh ezúttal is könnyedén védett.

30.p.: Bori jobb oldali beadása után Bagi fejelt az 5-ösről a kapu mellé.

31.p.: A mérkőzés eddigi magasan legszebb pillanata: Vörös bal oldali beadása után Csordás csúsztatott a 16-os oldalvonalán álló Borihoz, aki kapásból lőtt, Végh azonban szögletre tudta ütni a léc alá tartó labdát.

33.p.: Újabb helyzet marat ki: ezúttal Montvai adott középre jobbról, érkezett Vörös, aki 8 méterről kapásból lőtt, Végh azonban hárította a megpattanó lövést.

38.p.: Balogh helyére Mendoza állt be.

40.p.: Mendoza jobb oldali beadása után Hrepka csúsztatott kapunk mellé egy méterrel.

42.p.: Bori 23 méteres szabadrúgása után magasan a kapu felett szállt el a labda.

44.p.: Bagi kapott sárga lapot Remili visszahúzásáért.

45+1.p.: Óriási hazai helyzet maradt ki: Divic jobb oldali középre gurítása után Bakos 10 méterről tisztán lőhetett, azonban jobbal, csúnyán mellé lőtt.

Mindkét edző cserélt a szünetben: Divic helyén Benonues, Kokot helyén Farkas folytatja.

51.p.: Egy gyönyörű Csordás – Némedi összjáték után Végh kifutva szedte fel a labdát középpályásunk elől.

55.p.: Óriási helyzetet hagyott ki a KTE: Schindler mesterien ívelt középre Montvai fejére, aki 4 méterről a kapu mellé fejelte a labdát.

57.p.: Most a hazai oldalon maradt ki nagy helyzet. Hrepka ívelt a 11-es pontnál helyezkedő Remili fejére, aki Bakos elé fejelt, a hazaiak játékosa azonban ziccerben a remekül kilépő Lazareanuba lőtte a labdát.

62.p.: Csordás helyére Simon állt be.

65.p.: Óriási Végh bravúr: Bori bal oldali szögletébe Gyagya remek ütemben csúsztatott bele az ötös vonalán, Végh Zoltán azonban elképesztő bravúrral szögletre ütötte a labdát.

70.p.: Lambulics remekül ívelt a jobb oldalon előreiramodó Simon elé, aki 25 méterről, jobb lábbal, kapásból hatalmas gólt lőtt a hazai kapu jobb oldalába! 0-1.

78. p.: Farkas kapott sárga lapot Benonues felrúgásáért.

79.p.: Mendoza is sárga lapot kapott Vörös buktatásáért.

87.p.: Montvai helyére Dudu állt be.

89.p.: Pavicevic lőtt jobbal magasan kapunk fölé 25 méterről.

90+1: Lazareanu kapott sárga lapot időhúzásért.