Műveleti terület-"Polgármester Úr! Köszönjük a karácsonyi ajándékot!
Sajtótájékoztatót tartott csütörtökön a helyi MSZP a főtéri építkezés ügyében, a helyszínen, a gödör mellett. Többször tett már fel kérdéseket a frakció az ügyben, októberi interpellációjukra a legutóbbi közgyűlésen kaptak valamiféle választ. Korábban kérdéseiket így fogalmazták meg:
Mi készül a főtéren és mi történik, hogy nem történik semmi?
Egy ekkora városban nyilván a városvezetés megfontoltan fog neki a fejlesztésnek, így meg tudja indokolni, hogy mi miért történik. Baj van, vagy mulasztások történtek?
- Milyen fejlesztésekre kerül sor a főtéren? Mi indokolta ennek a megvalósítását?
- Milyen értéket és költséget jelent a fejlesztés? Kellett-e ennek kapcsán közbeszerzést lefolytatni? Milyen pályáztatás előzte meg a munkálatokat?
- Kik ajánlották fel az anyagot és kik végzik a kivitelezést? Mi a befejezési határidő?
- Mikor vált jogerőssé az építési engedély? Rendelkezésre állnak-e a jóváhagyott kiviteli tervek?
- Milyen szerződés készült a kivitelezőkkel? Mikor készülnek el a munkálatok? Miért áll építkezés még ma is? (a hírek szerint 2007. október 2-a volt az átadás tervezett időpontja)
- A történeti főtér átalakításához kell-e műemléki hatóság véleményezése? Meddig őrzi meg a főtér történeti jellegét ilyen átalakítások mellett?
Az MSZP kihelyezett sajtótájékoztatóján dr. Nádasdi Miklós az interpellációjára kapott választ elemezte. Mint mondta abból kiderül, hogy egy komplex, különleges figyelmet érdemlő beruházást valósít meg a város a Bácsvíz Zrt.-vel, illetve a Betonút Zrt.-vel közösen. Az átépítést négy hónapos tervezőmunka előzte meg, de ez úgy tűnik nem volt elegendő arra, hogy a városvezetés eldöntse, szükséges-e építési engedély az itt folyó munkákhoz. Egy olyan medence lebontásához, mint amilyenben a korábbi szökőkút volt, bontási engedély szükséges, a csobogó építéshez pedig építési engedély kell. Dr. Nádasdi Miklós az interpellációjára adott választ a közgyűlésen nem fogadta el. Az engedély szükségessége kiderül a válaszból - fogalmazott, ez azonban most több hónap elteltével sincs a város birtokában. A jegyző asszony bejelentette érintettségét az ügyben és így a Regionális Közigazgatási Hivatal más szervet kért arra, hogy az építési kérelmet elbírálja. Ez csak néhány hónapon belül várható. A munkákat a szabálytalanságok miatt több hónapja fel kellett függeszteni, ezért most továbbra is a gödröt nézhetjük, addig amíg a hó azt be nem fedi. Az MSZP frakció tart attól is, hogy ha egy 30 milliós projekt ilyen problémát okoz, akkor a Rákóczi út 2 milliárdos revitalizációját, illetve az Élményfürdő és Uszoda 6 milliárdos fejlesztését, hogyan kezeli majd a városvezetés. Az MSZP szerint sokkal nagyobb felelőséggel, figyelemmel kellene a polgármesternek és csapatának ilyen ügyekben eljárni.
A gödröt körülvevő, drótháló előtti sajtótájékoztatóján dr. Brúszel László MSZP elnök, frakcióvezető azt mondta: Miközben a városvezetés politikai marketinget folytat az iparűzési adó csökkentése kapcsán, és különféle lázas álmokat sző a Rákóczi út átalakítása tárgyában, sajnos a város fontos területeit elhanyagolja, megkezdett építkezéseit abbahagyja. Pár hónappal ezelőtt megszüntették ezt a kis parkot a főtéren, valószínűleg azért, hogy kevesebb legyen Kecskeméten.