Ön már regisztráltatta kerékpárját?
Egy-egy év alatt 600-700 biciklit kötnek el e városban, méghozzá úgy, hogy a legtöbb le van zárva. Augusztusban pedig kiugróan nagy számban történtek Kecskeméten kerékpárlopások.
– Én is mindig lezárom az enyémet, és eddig szerencsére nem is történt vele baj. De azért féltem a „gépet”… – mondta hétfőn a regisztrációs állomáson Nagy Sándor, akinek – 83 éve dacára – az életében ez a második kerékpár. Az elsőt 1938-ban kapta és 1943-ig közlekedett vele. A mostanit pedig januárban vette a felesége, mert a balatonfüredi szívkórházi kezelésnél azt tanácsolták Sándor bácsinak az orvosok, hogy mozogjon. Akár kerékpárral is…
– A baj csak az, hogy sok a kerékpárlopás Kecskeméten – vélekedett Nagy Sándor.
Sajnos igaza van. Mutatja az elmúlt napok néhány jellemző eseménye is: az egyik Árpád körúti házban, lezártan tárolt, 18 ezer forintot érő kerékpárt vitte el a múlt héten a tolvaj. Hasonló sorsra jutott a Nyíri úti kórház előtt lakattal lezárt, 12 ezer forintos kerékpár, valamint a Malom Üzletközpont előtti villanyoszlophoz fémlánccal és lakattal rögzített kerékpár is. Ez a kétkerekű 10 ezer forintot ért. De hiába kereste a gazdája a Rákóczi utcai borozó ajtajának vasrácsához lakatolt kerékpárját, és elvitték a Batthyány utcai papírbolt előtti kerékpártárolóban lelakatolt 70 ezer forintos kétkerekűt is.
– A lopások visszaszorítása érdekében a tulajdonosoknak mostantól lehetősége nyílik fényképpel, és regisztrációs lap kitöltésével járművük rendőrségi nyilvántartásba történő felvételére. Szeptember 13-tól október 10-ig ugyanis a Kossuth téren felállított Police Infopont pavilonban lehet majd regisztrálni a kerékpárokat – tájékoztatott minket Nyíkos Tamás sajtószóvivő.
A regisztrált kétkerekű esetleges ellopását a 107-es, ingyen hívható telefonszámon kell majd a rendőrkapitányság ügyeletén bejelenteni. A regisztrációs szám segítségével azonnal kiadhatják a kerékpár körözését a rendőrök, ami feltehetően gyorsítja majd a nyomozást.