Június 17. hétfő, Alida, Laura
Hírek, események 2008. január 23. 13:36

Városunk légszenyezettségét is mérik

Városunk légszenyezettségét is mérik
A Mezőgazdasági és Környezetgazdálkodási Bizottság ülésére kapott meghívót a Porta Egyesület. A több témát érintő bizottsági munka során szó esett többek között arról, hogy törvény írja elő, hogy az ország területét a légszennyezettség mértéke alapján a környezetvédelmi és közegészségügyi hatóság javaslatának figyelembevételével külön jogszabály szerint zónákba kell sorolni.
Így Kecskeméten is telepítésre kerül egy vizsgáló állomás melynek feladata, hogy a Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség felé adatokat szolgáltasson a levegő szennyezettségéről. Lehetséges helyszínek közül a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola előtti park felület találták a legalkalmasabbnak, ami megfelel az üzemeltetés feltételeinek. Ha a közgyűlés elfogadja az előterjesztést, a monitorállomás üzembe helyezésének időpontja ideális körülmények között a 2008-as év második negyedéve lesz.

Kövessen minket a Facebookon is!