Bokrétaünnepet tartottak a Kecskeméti Főiskola épülő Tudósházánál
2010. december 10. Kecskemét A Kecskeméti Főiskola Tudósháza válasz a környezet kihívására – hangsúlyozta az ünnepségen Földesi Gabriella projektmenedzser. Egy olyan komplex szolgáltató, tudományos ismeretterjesztő és hallgatói-oktatói centrumot hozunk létre az egykori laktanyaépületből, amely „nyitott házként” fogadja majd a tudomány világa iránt érdeklődő fiatalokat, a hazai és külföldi oktatókat, ugyanakkor találkozóhelyet biztosít az oktatás, a kutatás és a gazdaság szereplői számára – emelte ki a projektmenedzser.
A Tudósházban mintegy 3500 négyzetméter alapterület áll majd rendelkezésre. A tervezett terek és helyiségek sokrétű hasznosításra adnak lehetőséget. Multifunkcionális tér, kiállítóterem, szekciótermek, kutatói apartmanok, médiacentrum, könyvtár és rekreációs terek is szerepelnek a tervekben. A főiskola többek között junior tudósklubot, menedzser office-t, energia pontot és „olvasásklinikát” is működtet majd itt és azt szeretné, ha a Tudósház szolgáltatásai minél hamarabb széles körben ismertté válnának.
Az építkezés jól halad, a szeptemberi kezdés után az emeletráépítéssel az épület elérte végleges magasságát, amelyre bokréta gyanánt felkerülhetett a szalagokkal feldíszített fenyőfa. Földesi Gabriella projektmenedzser mellett Danyi József, a Kecskeméti Főiskola rektora, Katonáné Szabó Gabriella, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere és Visy Attila, a kivitelező Strabag MML képviselője is szalagot kötött a stílusos bokrétára. A tervek szerint az épület műszaki átadása április végén lesz, az informatikai infrastruktúra kialakítását és a bútorozást követően jövő év augusztus 20-án kerül sor a Tudósház ünnepélyes avatására.
A Műszaki-természettudományi tudásbázis infrastruktúrájának fejlesztése a Kecskeméti Főiskolán című 2,57 milliárd forint összköltségű projekt – a főiskola eddigi legátfogóbb fejlesztési projektje – a Tudósház átadásával zárul majd. Az indulás óta eltelt másfél évben elkészült többek között a GAMF Kar új infotere és hegesztőműhelye, a Tanítóképző Főiskolai Kar természettudományi központja, a Kertészeti Főiskolai Kar Környezetvédelmi és Kertészeti Élelmiszeralapanyag-vizsgáló Laboratóriuma, korszerű gépekkel, eszközökkel gyarapodott a főiskola és megtörtént a teljes körű informatikai fejlesztés.