Július 17. szerda, Elek, Endre
Hírek, események 2008. február 22. 23:27

Sepsiszentgyörgyi alkotások a Művelődési Központban

Képgaléria
Sepsiszentgyörgyi alkotások a Művelődési Központban
Február 21-én az Erdei Ferenc Művelődési Központban sepsiszentgyörgyi művészek - akik közül nyolcan megjelentek a megnyitón is - alkotásaiból nyílt kiállítás. A kiállított művek bár felhasználják korunk modernségét, mégis magukban hordozzák Erdély egyéniségét, szellemiségét és egész múltját. A kiállított anyagról kevés szó esett a megnyitón. A felszólalók inkább a két város kapcsolatának kialakulásáról, múltjáról és jelenéről beszéltek. ...
Sárközy István alpolgármester köszöntőjében elmondta, hogy hét éve az önkormányzat vezetése felkarolta azt a civil kezdeményezést, hogy városunk a határon kívül rekedt magyar testvéreinkkel erősítse meg a kapcsolatot. Így került testvérvárosi kapcsolatba Kecskemét Galántával Felvidéken, Kárpátalján Beregszásszal, és két erdélyi várossal: Marosvásárhellyel és Sepsiszentgyörggyel. A magyar településekkel ápolt kapcsolatok talán a legfontosabbak, mert identitásunkat erősíti, másrészt sok az összekötő kapocs: számtalan történelmi esemény és olyan személyiségek, akik testvértelepülések közös értékeit fejezik ki. "Ősszel lesz folytatása ennek a kiállításnak, amikor helyi művészek mennek Sepsiszentgyörgyre. Ezek a kölcsönösen megszervezett rendezvények városunk kultúrpolitikájának szerves része. Ezek a kapcsolatok úgy válnak élővé, hogy összejövünk, és megmutatjuk közös értékeinket." - mondta Sárközy István. Albert Álmos, Sepsiszentgyörgy polgármestere is megjelent. Beszédében méltatta a két város kapcsolatát, amely kezdeti nehézségek után, mára igen élénk. A Kecskeméti termékek sepsiszentgyörgyi boltok polcain, illetve a vállalkozók csoportjainak látogatása jelzi az erős gazdasági szálakat a két város között. Ezek a szálak akkor kezdek ismét szorosabbak lenni, amikor a határok már lebomlani látszottak, s mára ez valósággá vált. A polgármester külön megköszönte az önkormányzatnak és a művelődési háznak, hogy helyt adtak a kiállításnak. Összesen 28 képzőművész alkotásai tekinthetők meg egészen március 9-éig.

Kövessen minket a Facebookon is!