Öt ország diákjai angol nyelven is partnerek voltak
Az első diáktalálkozón, Marosvásárhelyen a Fibonacci-számsort, az aranyháromszöget, a gráfokat is megismerték.
A bulgáriai Sopotban a biológia-kémia területén kutattak a diákok, ahol törvényszerűségeket a természetben vizsgálták.
A lengyelországi Strózában klasszikus és modern képzőművészeti alkotásokon keresték a most már tudatosan, a természetet utánozva alkalmazott csodálatos arányokat.
A most szombaton zárult kecskeméti találkozón négy partnerországból 33 diákot és 17 tanárt fogadott a Bolyai János Gimnázium, hogy a zene segítségével feltegye a koronát az eddigiekre, s összefoglalják a résztvevők az eddigi munkát.
Tóthné Muráncsik Mónika és Bartha Adrienn tanárnők szakmai irányításával és szervező munkájának köszönhetően először a kerekegyházi kalandparkban tájékozódási versenyen vettek részt a tanulók, a hagyományos bolyais Zengő aula sorozat keretében pedig a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar koncertjét hallgatták meg, majd megismerkedtek Kecskemét, Budapest és Szentendre nevezetességeivel. A hétalkotásainkból, méréseiből kiállítást is rendeztek a gimnázium aulájában. Közös énekkart alakítva Kodály Zoltán legszebb gyűjtéséből adtak elő részleteket, majd lengyel, bolgár és török népzenével és néptánccal szórakoztatták egymást.
Az utolsó napot Lajosmizsén töltötték a résztvevők, ahol sütés-főzés alapismereteivel, közös ételkészítéssel is próbálkoztak, majd egy felejthetetlen lovas programon vettek részt. De nem hiányzott a nap eseményeiből a puszta-olimpia sem, amelyen az ügyesség volt a domináns.