Szép szakmai kihívás
- Kivitelezői szempontból azért jelentett izgalmas kihívást ennek a pusztai rendezvényháznak a felépítése, mert nem gyakran adatik meg, hogy ilyen remek, egyedi ácsmunkát kívánó tetőszerkezettel, illetve nádtetővel koronázhassunk meg egy 350 négyzetméteres, egyterű épületet – nyilatkozta lapunknak Király József, a cég a Podmaniczky-díjas ügyvezető igazgatója. – Mennyezet híján, belül egy sajátos kupolát alkot az ácsolt faszerkezet és a nádtető. Már ez is jelzi, hogy mennyezet nélküli, tehát nincs fűtésrendszere ennek a rendezvényháznak, hiszen idényjelleggel, csak a melegebb hónapokban várják majd ide a vendégeket.
- A hagyományos népi építészet formavilágát követő tervek alapján dolgozhattunk (dr. Farkas Gábor építésznek köszönhetően), alkalmazkodva a természetvédelmi környezethez, illetve e vendéglátó komplexum többi épületének stílusához. Persze, a tervek soha nem jelentenek tökéletesen egyértelmű megvalósítási lehetőségeket, de ez esetben csak nagyon kevés módosítást, kompromisszumot igényeltek a tervezői elképzelések a kivitelezési munkák során.
- Október közepén kezdtük el az alapozást, s a konyhával, kiegészítő helyiségekkel ellátott főépület mellé kemenceház, illetve látványelemként fahíd és góré is készült. Ezek a szabadtéri rendezvényeknek adnak majd sajátos hangulatot.
- Számunkra nem csak szép szakmai kihívás volt ez a munka, de mint helyi cég, azt is szerettük volna bizonyítani, hogy a magunkfajta építő lokálpatrióták úgy gondolkodnak és dolgoznak ilyenkor, mintha a saját házukat építenék…