Összefogással oldható meg a hajléktalanprobléma
Pintér Sándor emlékeztetett: a kormány rendet ígért, és ezt be is tartja. „Ez az elvárás a lakosság részéről, és ennek az elvárásnak meg is kívánunk felelni.”
A belügyminiszter elmondta: az újonnan épülő hajléktalanszállókkal a biztonságot és a törvényességet kívánják erősíteni, megelőzve azt, hogy a csepeli hajléktalangyilkosság megismétlődhessen máshol.
„A fővárossal összefogva törekszünk arra, hogy érvényt szerezzünk a törvényeknek, és megoldjuk a hajléktalanproblémát” – húzta alá Pintér Sándor, majd hozzáfűzte: a szállók felújítását, építését közmunkások bevonásával valósítják meg.
Tarlós István, Budapest főpolgármestere elmondta: 2006 és 2010 között 131 ember fagyott meg Budapest utcáin. „Azon fáradozunk, hogy ez ne ismétlődhessen meg” – hangsúlyozta Tarlós István.
Az Aszódi utcai és a Feszty Árpád utcai hajléktalanszállók összesen 450 fő számára teremtenek emberi körülményeket – tájékoztatott a főpolgármester. „A rendelkezésre álló keretekhez mérten a legjobb megoldást kívánjuk megvalósítani.”
Kozma Imre, a Feszty Árpád utcai szállót üzemeltető Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke hangsúlyozta: a hajléktalanproblémát csak felelősségteljesen, társadalmi összefogással lehet megoldani.
A kormány a „Fűtött utca” program keretében célul tűzte ki a közterületen élő hajléktalanok számára nappali melegedők és éjjeli menedékhelyek kialakítását. A programban résztvevő épületek átalakítási munkálatai október végén indultak.
Az Aszódi utcai, a MÁV Zrt. tulajdonában álló épület teljes felújítást igényelt. A FŐGÁZ Zrt. tulajdonában álló Feszty Árpád utcai ingatlan a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által használt épület mellett helyezkedik el. A „Fűtött utca” program keretében felújított épületrész 24 fő számára éjszakai, 50 fő számára pedig nappali tartózkodási lehetőséget biztosít.