Átadták az első bérlakást egy rendőr családnak
Budapest közbiztonságának javítása céljából a Belügyminisztérium a rendőrségi létszámfejlesztési tervének megvalósításához a Fővárosi Önkormányzat közreműködését kérte. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) már évek óta létszámproblémákkal küzd, amelynek megoldásához elengedhetetlen, hogy a rendőri életpálya a mainál vonzóbb legyen a fiatal, illetve pályakezdő rendőrök részére – tájékozatott a belügyminiszter.
Pintér Sándor hangsúlyozta: az, hogy egy rendőr költözött a házba, a többi lakónak is biztonságot nyújt.
A Fővárosi Önkormányzat a rendőri állomány növelését azzal kívánta elősegíteni, hogy 120 fővárosi önkormányzati tulajdonban álló, bérbe adandó lakást biztosított a rendőri állomány lakhatási gondjainak enyhítésére akként, hogy az egyszeri bérlőkiválasztás jogát átadta a Belügyminisztérium részére. A bérlők a lakásokat hivatásos szolgálati-, közszolgálati-, közalkalmazotti jogviszony vagy munkaviszony időtartamára kapják. A Belügyminisztérium és a Fővárosi Önkormányzat között megkötött megállapodás alapján a lakások üzemeltetési feladatait ellátó Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. megkezdte az érintett lakások műszaki állapotának felmérését illetve a szükséges felújítási munkálatok elvégzését, amelyre a Fővárosi Önkormányzat 110 millió forint költségvetési forrást biztosít – emelte ki Tarlós István, Budapest főpolgármestere, miután átadta a kulcsokat a beköltöző családnak.
A lakások nagyságát, beosztását figyelembe véve, elsődlegesen családos, egy-, illetve kétgyermekes BRFK dolgozókat választottak ki. A kiválasztás során szempont volt a rászorultság, szociális körülmény, illetve a közvetlen parancsnoki javaslatok.
Az első, Ferenc tér 10. szám alatti felújított, 71 négyzetméteres lakásba egy rendőrnő költözött két lányával.
A program részeként folyamatosan történik a további lakások átadása a VIII., XI., XIII. és XIV. kerületben, amely lehetővé teszi a rendőri állomány növelésén keresztül a közterületi állandó rendőri jelenlét erősítését, a rendőrség reagáló-képességének fejlesztését, a közlekedésrendészeti feladatok hatékonyabb és eredményesebb ellátását illetve a fővárosban élők komfortérzetének javítását, összességében egy biztonságosabb környezet megteremtését.