Január 22. szerda, Artúr, Vince
Hírek, események 2012. február 16. 08:20 | Szerző/forrás: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály

A vasúti pályaudvar mellé költözött a körmendi autóbusz-állomás

Képgaléria
A vasúti pályaudvar mellé költözött a körmendi autóbusz-állomás
Átadták Vas megye első intermodális csomópontját 2012. február 15-én, Körmenden. A közlekedési módok közötti jobb átjárhatóság megteremtése a leghatékonyabb eszközök közé tartozik a közösségi közlekedés versenyképességének javításában.

A GYSEV Zrt. és a Vasi Volán Zrt. konzorciumi együttműködésben nyert el 105 millió forint támogatást az Új Széchenyi Terv forrásaiból. A vasúttársaság tulajdonában álló területen 137 millió forintos beruházással egy 10 autóbuszállást és 13 fedett esőbeállót magába foglaló új autóbusz-állomás épült a pályaudvar szomszédságában. Egy műemlék jellegű raktárépületből pihenőhelyet alakítottak ki a buszvezetők és forgalmi szolgálattevők számára, itt árusítják majd a Volán bérleteket is.

A körmendi autóbusz-állomáson az elmúlt időszakban évente mintegy ötvenezer járat fordult meg, az utasszám meghaladta az egymillió főt. A nagyobb kapacitású új állomáson az átszállás egyszerűbb, gyorsabb és gördülékenyebb lesz. Az intermodális csomópont fejlesztése a tervek szerint P+R, B+R parkolók és egy új gyalogos felüljáró létesítésével folytatódik.

A körmendi beruházás csak az egyik eleme egy összesen közel 600 millió forintos, közvetlenül 19 települést (többek között Kőszeget, Sárvárt, Szentgotthárdot és Szombathelyet) érintő projektnek. E komplex csomag részeként épültek vagy újultak meg buszvárók, megállók Celldömölkön és kistérségében, jött létre a régiós közlekedési szövetség előkészítését megalapozó szakmai tanulmány. A járműveken működő és megállóhelyi utastájékoztató és térfigyelő rendszerek kialakításával rövidesen a teljes projekt megvalósul.

A helyi és helyközi autóbuszos, valamint a vasúti közszolgáltatásokat egyformán érintő fejlesztések egész Vas megye közlekedésére jótékony hatással lesznek. A közösségi közlekedés szereplői összehangolt működésének, a harmonizált térségi szolgáltatásoknak az utasok az elsődleges haszonélvezői. A vonzóbbá váló szolgáltatási kínálat a takarékosabb üzemelésnek és a növekvő bevételekkel csökkenő központi finanszírozási igényeknek köszönhetően mérsékelheti a költségvetés terheit is.

Körmend városába 2007 óta több mint 7,5 milliárd forint fejlesztési forrás áramlott, a kormányváltás óta közel 30 új projekt támogatására kötöttek szerződést mintegy 3,8 milliárd forint értékben. Az Új Széchenyi Tervnek köszönhetően valósult meg a helyi Inkubátorház és szépült meg a belváros. A Nyugat-Dunántúlon az elmúlt öt évben 105 közlekedésfejlesztési projekt részesült több mint 170 milliárd forint támogatásban.

Kövessen minket a Facebookon is!