Gombold újra! - már falfestményen is
Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár emlékeztetett arra, hogy a kezdeményezés mögött álló fiatal csapat volt a záloga a megérdemelt sikernek. A politikus köszönetet mondott a hatodik kerületi önkormányzatnak is, aki partner volt a magyar divat rendhagyó megjelenítésében és egyúttal egy tradíció megteremtésében.
A hagyományteremtés azonban nagyon nehéz dolog - emelte ki az államtitkár -, ennek ellenére azzal a céllal indították útjára a „Gombold újra! Divat a magyar” öltözéktervezési pályázatot, hogy lehetőséget teremtsenek az érdeklődőknek egy nagyobb vállalkozás elindításához.
Hangsúlyozta, hogy tradíciókra szüksége van az országnak, hiszen folyamatosan meg kell újulnunk és újra fel kell fedeznünk magunkban azokat az értékeket, melyek mentén meg tudjuk szervezni az életünket.
A rendezvénnyel kapcsolatban emlékeztetett, hogy a magyar kreativitás manifesztálódó termékeiből indultak ki, melyekből tavaly a divatot választották ki. Az idei - immáron második - alkalom igazolta, hogy a tradícióteremtés sikerült, hiszen az érdeklődés óriási volt, és újra divat lett a magyar.
Mint mondta, a magyar szellemi innovációkhoz kötődő kezdeményezéseket a KIM továbbra is támogatja és nyitottan áll hozzájuk, hiszen a „Gombold újra! Divat a magyar” egy olyan gondolkodást indított el, mely a következő évtizedekben is segít fog megújítani a magyar szellemi életet.
Hassay Zsófia, Terézváros polgármestere elismeréssel üdvözölte a tűzfalon megelevenedett, győztes pályamunkát. Úgy fogalmazott: az alkotások ezen a rendhagyó módon is megszólítják az érdeklődőket, hiszen - tette hozzá - a magyar formavilág újraéledésének lehetünk részesei Budapest közterein.
Háttér:
A kortárs öltözéktervezési kategória első helyezettje öltözék kategóriában Farkas Anett építészhallgató "Zsindely" című kollekciója lett, amelynek egyik legjobb darabját a díjazás részeként a Suppré Neopaint három fős művészcsapata óriási, több, mint 250nm-es falfestményen örökített meg. A Terézváros Önkormányzatának segítségével Budapest szívében megvalósuló, huszonöt szín felhasználásával készült alkotáson hét munkanapon keresztül dolgoztak a művészek.