Petőfire emlékeztek Kecskeméten
Első helyszínként 10 órakor megemlékezést és koszorúzást tartottak a Városháza főhomlokzatán található emléktáblánál: itt dr. Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét alpolgármestere mondott emlékező beszédet. Felidézte Reviczky Gyula 1877-ben írt versét, melyben így írt a költőről: „Petőfi él, de nem mint hiszitek! Nem mint bágyadt tekintetű öreg. A kor arcára nem vésett redőt, fehér hajjal se képzeljétek őt. Fejét fennhordja most is; szeme is fényes; Oly fiatal még, csak huszonhat éves.\"
- Ha Petőfit élőnek tekintjük, mint Reviczky Gyula 1877-ben, akkor nem harsányan, nem hivalkodóan, nem demonstrálva, de határozottan és következetesen a mindennapokban is ki kell állnunk a szabadság és a nemzeti önazonosság ápolása, megőrzése mellett felmutatva az értéket egy értékbizonytalan korban - mondta egyebek között az alpolgármester.
Az ünnepi emlékezéssorozat a Bács-Kiskun Megyei Levéltárban - a Városháza épületében - folytatódott, ahol megtekintették Schifferdecker Dániel, Petőfi kecskeméti tanítója korabeli naplóját és számadáskönyvét. Amelyben egyebek között Schifferdecker tanítványai között szerepel Petőfi Sándor neve is
Ezt követően, 12 órakor az emlékezők az Evangélikus templomhoz mentek és koszorút helyeztek el az Evangélikus Egyházközség Lelkészi Hivatalának épülete oldalában lévő emléktáblánál (Arany János utca 1). Itt állt ugyanis korábban az az iskola, ahol Petőfi Sándor 1828-31 között a betűvetést tanulta.
Végül a programot 13 órától 15 óráig a KKMM Katona József Emlékházában (Kecskemét, Katona József utca 5) folytatták, ahol virtuális sétát tettek a Petőfi emlékhelyeken, majd rövid előadásokkal és kötetlen beszélgetéssel zárult a Petőfi-program.
(keol.hu)