A MÁTRAVEREBÉLY – SZENTKÚTI NEMZETI KEGYHELY KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁSA
Köszönjük Erdő Péter bíborosnak, az Esztergom-budapesti Főegyházmegye érsekének sokszor tapasztalt bátorítását, és hogy vállalta az oltár felszentelését valamint az új létesítmények megáldását. Hálával tartozunk a szentelésen részt vett érsek és püspök atyáknak. Az elmúlt hétvége során Szentkútra zarándokként érkező mintegy tizenötezer zarándok jelenléte is igazolta 2006-ban hozott döntésüket, amellyel búcsújáróhelyünket nemzeti kegyhellyé nyilvánították.
Ugyanezzel a tiszteletteljes köszöntésnyilvánítással fordulunk az adakozókhoz, a főtisztelendő atyákhoz és minden zarándokhoz, akik jelen voltak a felszentelési ünnepen, amikor imádságukkal, a természetfeletti élet iránt érzett mély elköteleződésükkel felülkerekedtek a természet adta nehezebb körülményeken: az esőn és a hidegen. Isten áldja meg őket, érezzék a Szűzanya oltalmát, és legyen számukra ez a hely mindig a hazatalálás helye!
„A legismertebb magyarországi zarándokhely úgy emeli az égre a tekintetet, hogy előbb alázatra nevel, a földhöz hajolásra tanít, hiszen középpontjában egy forrás és annak vize áll… Miközben az ide érkező zarándokok a saját életük kérdéseire keresnek válaszokat, a saját sorsuk megújítását remélik, ezen a helyen az élet eredőjével találkoznak… Ez a darabka erdő, ez a hegyoldal az egymásrautaltságunk, az egymás iránti felelősségvállalásunk zarándokhelye is. Mátraverebély-Szentkút a magyarok közös lelkiismeretének támasza.”Áder János köztársasági elnök ünnepi beszédének ez a néhány gondolata, a szeptemberi 5-ei szentelési liturgián való jelenléte és korábban is tapasztalt érdeklődése bátorítást jelent számunkra, amiért ugyancsak köszönetet mondunk. Bátorítást jelent abban, hogy tovább erősítsük a kegyhely azon tevékenységi körét, amely a felújítási munkák idejét jellemezte: a teremtett világ védelmével, munkahelyteremtéssel, új emberi kapcsolatok építésével megnyissuk a hit kapuját minden ember számára!