Július 26. péntek, Anikó, Anna
Hírek, események 2015. október 12. 10:11

HATALMAS SIKER A TE IS PROGRAM!

Képgaléria
HATALMAS SIKER A TE IS PROGRAM!
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ sajtónyilvános projektrendezvényt tartott Cserkeszőlőn a „Testmozgás az iskolában” (TE IS) elnevezésű programhoz kapcsolódóan. Dr. Koltai-Kaufmann Katalin, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnök-helyettese és Iványi Bálint, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ főosztályvezető-helyettese az eddigi eredményeket ismertette, Molnárné Kis Erika, a Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója pedig a helyi kezdeményezésekről adott tájékoztatást az október 9-én tartott eseményen. Az egyedülálló kezdeményezésnek köszönhetően izgalmas programok és workshop-ok várták egész nap a gyermeket és felnőttet.

A Te Is Program egész napos eseménye hivatalos megnyitóval indult, melyen beszédet mondott Dr. Koltai-Kaufmann Katalin, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnök-helyettese, Iványi Bálint, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ főosztályvezető-helyettese, Molnárné Kis Erika, a Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója, továbbá Bodnár Robin és Gyóllai László, a Te Is Program trénerei. A Te Is Programban érintett gyerekek és az összes érdeklődő – diákok és felnőttek egyaránt - ezt követően workshop-okon és témaszigeteken ismerték meg a program elemeit, sikereit, eddigi eredményeit. A meghívottak ízelítőt kaptak a gyerekek, mentorok és trénerek segítségével a Te Is Program gyakorlati megvalósításából, személyesen is kipróbálhatták a diákok sport és közösségi aktivitásait.

Dr. Koltai-Kaufmann Katalin, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnök-helyetteseaz eseményen elmondta:

-Nagyon örülök, hogy a mai sajtónyilvános projektrendezvényre ebben a gyönyörű iskolában került sor. A Te Is Programban összesen 144 iskola vett részt, és 700 millió forint összegű európai uniós támogatásból valósult meg. Ennek az egyedülálló kezdeményezésnek a keretein belül az elmúlt egy évben több mint 30.000 esemény zajlott le. Remélem, hogy a pozitív tapasztalatok és az EU-s források által beszerzett eszközök segítségével az ösztönzés tovább gyűrűzik, és a KLIK a jövőben is hasonló színes, hasznos és sikeres programokat, valamint jó gyakorlatokat valósíthat meg.

- Egy évvel ezelőtt még úgy gondoltam, hogy majd mi, felnőttek, megmondjuk a Te Is diákoknak, hogy mit csináljanak. A gyakorlat viszont teljesen mást mutatott, hiszen ők segítettek nekünk, ők találták ki, mit szeretnének, aminek nagyon örültünk.– fűzte hozzá Iványi Bálint, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ főosztályvezető-helyettese.

Az egyedülálló kezdeményezést, „a lehetetlen lehetőséget” (mely egyben a program szlogenje is), több témaszigeten keresztül mutatták be a Te Is diákok és mentorok lelkes csapatai. Az Igazgatói témaszigeten például a vezetés kapcsán felmerülő kihívásokról kérdezhettek az érdeklődők. A Mentori témaszigeten a beszélgetések középpontjában a motiváció és lelkesedés kialakítása és fenntartása állt.

A játékszigeteken többek között ping-pong, billiárd és csocsóasztal biztosította a jókedvet, mindenki nagy örömére. A Te Is csapatok kreativitásának köszönhetően a diákok együtt próbálhatták ki a Twistert, floorballt, és a kerékpáros ügyességi játékokat. Volt ötletes szelfi és zeneszoba, és a Te Is Kuckó is nyitva ált mindenki számára.

- A 9,5 hónapja tartó programban olyan gyerekek vettek részt, akiknek az értékrendje példaként szolgálhat az iskola többi diákja számára, és tükrözi az iskola által képviselt értékeket is. A program során a hátrányos helyzetű diákok integrációját valósítottuk meg, akik száma meghaladja az iskolánkban tanulók 20%-át. Fantasztikus volt számukra „a lehetetlen lehetőség”, amelynek során  önkéntes alapon maguk szervezhették az ötletes közösségi sporteseményeket, illetve a többi gyermek toborzásában is nagy segítséget nyújtottak.- mondta el Molnárné Kis Erika, a Cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója.

A rendezvény a „Nagy Te Is aktivitással” zárult, amely során igencsak különleges mozgásformát próbálhattak ki a résztvevők. A baranta egy ősmagyar harcművészeti ág, melynek hagyományait Kunszentmártonban is őrzik. Onnan érkező csapat mutatta be a cserkeszőlői iskolában ezt a különleges és ősi mozgásformát, melynek keretein belül a gyerekek az ostorpattogtatást és a nyilazást is kipróbálhatták.

Ez a záró, közös program is méltán mutatta be, hogy a gyerekek számára mekkora élmény a Te Is csapat tagjának lenni.

A Te Is programról röviden:

A Magyar Diáksport Szövetség által életre hívott és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megvalósításában zajló TÁMOP-3.3.15-13/1-2014-0001 program keretében országszerte 144 iskolában alakítottak ki különleges testmozgásra és közös játékra ösztönző programokat egy újszerű fejlesztő módszer részeként. A 700 millió forint uniós támogatásból megvalósuló „Te Is Program” diáksport események szervezésén keresztül teremtett lehetőséget hátrányos helyzetű gyermekek számára, hogy megtapasztalhassák a közösségi élményt, a közös játékot, a befogadás és az önkéntesség értékeit. A programhoz csatlakozott 144 általános- és középiskolából több mint 1500 önkéntes diák vett részt az aktivitásokban.

A Te Is Program újfajta szemlélete szerint az iskolában a tanulás és tudásszerzés ideje nem pusztán a tanóra. A szünetekben a gyerekek számos, az élethez nélkülözhetetlen készséget, kompetenciát sajátíthatnak el. A Klebersberg Intézményfenntartó Központ fontosnak tartja a mozgási lehetőségek fejlesztését az iskolákban. A Te Is Program nemcsak az egészséges életvitel szempontjából hasznos, de a közös tevékenységek fejlesztik az iskolai közösségeket, segítik a gyerekek beilleszkedését, növelik az elfogadás szintjét, élményeket adnak, erősítik a diákok motivációját, céltudatosságát.

Kövessen minket a Facebookon is!