Együttműködési megállapodást kötött Kecskemét önkormányzata a Bács-Kiskun Megyei Mérnöki Kamarával
A megállapodást a felek elsősorban azért tartják fontosnak, mert a településfejlesztési-, településrendezési-, valamint az épített és természeti környezet védelmével kapcsolatos feladatok ellátása olyan közügy, amely az adott település jövőjét hosszú távon befolyásolja. Kecskemét olyan kihívásokkal szembesül, mint a közlekedési, környezeti problémák és az éghajlatváltozás elleni küzdelem, a társadalmi kohézió megőrzése. Ezek mellett az építészeti és kulturális örökség védelme is kiemelten fontos.
E kihívásokra a fenntartható városfejlesztés keretében kell megadni a választ, integráltan, hiszen a kultúra, a gazdaság, a közösség és a környezet egyaránt fontos szerepet játszik.
Az együttműködés a következő területekre terjed ki: közösségi, közúti, kerékpáros és gyalogos közlekedés, közművesítés (vízgazdálkodás és vízellátás, szennyvízelvezetés, csapadékvíz-elvezetés), energiaszolgáltatás és gazdálkodás (villamos energia -, gáz-, távhő-, és más szolgáltató és felhasználó rendszerek energiagazdálkodása), megújuló energiaforrások alkalmazása, a környezettudatos energiagazdálkodás lehetőségei, hír- és adatközlés kapcsán a hálózatok, rendszerek hatékonysága és kiépítésének lehetőségei, továbbá zajvédelem, levegőtisztaság és hulladékgazdálkodás.
A megállapodásban a Mérnöki Kamara vállalja, hogy az együttműködés keretében észrevételezi a részére megküldött fejlesztési stratégiákat és koncepciókat a kidolgozás folyamatában, elősegíti az Európai Uniós fejlesztési források hatékony felhasználását, támogatja az önkormányzatot a mérnöki társadalomban szerzett mindazon információkkal, amelyek a kamara véleménye szerint a város javát szolgálhatják, kapcsolattartók útján biztosítja a jogszabályban előírt feladatok koordinálását, valamint felkérésre szakértő tagot delegál az önkormányzati tervtanácsba.
Az önkormányzat szerződésben foglalt vállalásai között szerepel, hogy a településfejlesztési koncepció, az integrált városfejlesztési stratégia és a településrendezési eszközök partnerségi terv alapján folyó egyeztetéseibe az örökségvédelmi feladatok vonatkozásában bevonja a Mérnöki Kamarát. Szintén bevonja a város a kamarát a szakterületeknél meghatározott jelentős fejlesztéseknél a szakmai alapkoncepcióval kapcsolatos egyeztetésekbe.