Csapatok jelentkezését várják az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyre
A 2016. első negyedévében megrendezendő Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny (OKPV) során, a 11-13. évfolyamos középiskolás diákok háromfős csapatokban egy történelmi döntési helyzetet dolgoznak fel. Egy adott történelmi döntéshozó tanácsadóiként mérlegelik a lehetséges kimeneteket, majd konkrét javaslatokat fogalmaznak meg, amelyekben elemzik döntésük következményeit, annak előnyeit és kockázatait. Az tavalyi döntő során a diákok Tisza Istvánnak, a Magyar Királyság miniszterelnökének lehettek tanácsadói a szarajevói merényletet követő hetekben, ahol a külpolitikán túl a korszak komoly belpolitikai kérdéseire – általános választójog kiterjesztése, nemzetiségek jogállása – is választ kellett adniuk.
„Tavaly rendkívül nagy érdeklődés övezte a versenyt, közel 300 diák jelentkezett, amit idén ismét szeretnénk túlszárnyalni. Korábban jellemzően fővárosi gimnáziumok csapatai voltak túlsúlyban, de most ezen az arányon szeretnénk változtatni, ezért is hoztuk be idén a regionális fordulókat” – nyilatkozta Arnóczki Nándor, az OKPV szervező csapatának vezetője.
A versenyen valamennyi középiskolás diák részt vehet, akit érdekel a stratégia és a problémamegoldás világa, valamint fejleszteni szeretné logikai, érveléstechnikai és prezentációs képességeit.
Az OKPV célja, hogy a fiatalokkal már középiskolás korban megismertessék az üzleti életben használt problémamegoldó eszközöket, másrészt, hogy megmutassák, a történelem a lexikális ismereteken túl történelmi döntéshozók tudatos döntéseiről is szól. Innen ered a verseny mottója is: „Alakítsd te a történelmet!”.
A versenyen a diákok három fordulóban mérhetik össze tudásukat. A megmérettetés egy online selejtezővel kezdődik január 19-23. között, majd február 6-án következnek a regionális döntők az ország öt városában (Budapest, Pécs, Veszprém, Miskolc, Szolnok). A legjobb 15 csapat jut a döntőbe, amelyet március 5-én Budapesten, a Mathias Corvinus Collegium épületében rendeznek meg. A diákok valamennyi forduló esetén neves történészekből, akadémikusokból, üzleti tanácsadókból és vállalati vezetőkből álló szakmai zsűri előtt adhatnak számot tudásukról.
A résztvevőknek a felkészülésben segítséget nyújt a Webuni közreműködésével, az online selejtezőhöz készült nyolcrészes tréningvideó-sorozat, amelyben bemutatják az üzleti életben előszeretettel használt elemzési eszközöket.
A versenyre jelentkezni az OKPV (www.okpv.hu/jelentkezes) oldalán található online form kitöltésével lehet.
Az OKPV korábbi években tapasztalt sikerességének köszönhetően, az MCC és a Case Solvers csapata partnerkapcsolatain keresztül ez év tavaszán első alkalommal Romániában, Szlovéniában és Ukrajnában is megszervezi a versenyt, ahol előreláthatólag hasonlóan nagy érdeklődés várható a diákok körében, mint hazánkban.
További információ:
Sajtókapcsolat:
Lendvai Eszter
Mayweather-Miller Communications
+36 20 4370402
Tanulmányi verseny:
Arnóczki Nándor
+36 70 33 89 440
Mathias Corvinus Collegium:
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Tihanyi Alapítvány által működtetett különleges képzési intézmény, amelynek célja, hogy Magyarországon középiskolai és egyetemi oktatást kiegészítő, Nyugat-Európában már régóta eredményesen működő, magas színvonalú képzési formát honosítson meg. Az MCC a fiatal tehetségek oktatásával, nevelésével és felkarolásával a tehetséggondozás minőségi formáját valósítja meg, amellyel célja a felelős értelmiség nevelése.
Case Solvers Magyarország:
A Case Solvers Magyarország első esettanulmány megoldó közössége, amelyet fiatal, céltudatos egyetemisták, fejlődésre vágyó pályakezdők és motivált oktatók alkotnak. A Case Solvers egy Magyarországon teljesen újszerű kezdeményezés, amely platformot nyújt a felhalmozott ismeretek megosztására és az egyéni fejlődésre, elsősorban esettanulmányok megoldásán keresztül. Elsődleges céljuk, a fiatal tehetségek fejlesztése, és problémamegoldók képzése.