\"Kezdeném úgy, mint egy anonim klubban: 28 éves vagyok és rákos\".
Nyugalom költözött az életembe. Ezerszer nyugodtabb vagyok, higgadtabban állok a mindennapokhoz, az emberekhez, a munkához - ez pedig azt eredményezi, hogy nincs olyan mértékű stressz az életemben. Ha egy probléma szembejön, akkor nem fog el pánik, hogy mi lesz most?
Ha egy ilyen sztorin túl vagy, ennyire közel vagy a halálhoz, akkor nem jön az életben olyan dolog, ami meg tud ijeszteni.
Persze tudjuk, hogy mindenki meghal egyszer, de azért nem mindegy, mikor és mennyit élt.
Miért félnek az emberek beszélni a rákról?
A halál miatt. És mert még mindig van ez az általános közvélemény, hogy nem lehet gyógyítani a rákot. Pedig lehet, csak ki kell állni és el kell mondani, hogy hogyan. Nyilván nem azt állítom, hogy csak az én módszerem, az én orvosom a jó, hiszen minden eset más és más. Valakinek a kineziológia segít, vagy az orvosi kezelést egészíti ki alternatív terápiákkal, pszichológussal.
A 20-30 évvel ezelőtti beidegződések, a betegségtől való zsigeri félelem ma is él az emberekben – de akkor még nem volt ilyen fejlett a világ. Nem mertek az emberek beszélgetni egymással. Ezt hozzuk magunkkal az előző generációkból. Gondoljunk csak arra, voltak, akik úgy éltek le egy életet egymás mellett, hogy soha nem beszélgettek.
Az új kampánynak, amit az orvosoddal kezdtetek el, mi az elsődleges célja? A prevenció, a segítségnyújtás, a figyelemfelkeltés?
Majdnem ebben a sorrendben. Ez a kampány már akkor dédelgetett álmom volt, amikor a kezelés zajlott. Szoktam is mondani az orvosomnak, biztos azért gyógyított meg, hogy legyen, akivel előad. (nevet) Ő egy olyan habitusú ember, aki tűzön-vízen át segíteni akar az embereknek. Sokan nem tudják, hogy pont a méhnyakrák az, ami ha időben felfedezik, nagyon jó arányokkal gyógyítható akár rendszeres kezeléssel. Azon túl, hogy én folyamatosan az írással kommunikáltam az emberek felé a betegségről, a negatív leletek után elkezdünk egy előadássorozatot, ahol olyan kérdéseket lehet feltenni, amit egyébként máshol nem tudsz. Sokszor találkoztam olyan orvossal, aki nem szereti, ha a beteg kérdez.
A történetem elején engem félrekezeltek, méhszájsebbel. Méhnyakrák helyett. Hiába jártam orvoshoz, hiába voltak leletek, nem tudtam senkivel kommunikálni. Meg sem fordult a fejemben 28 évesen a rák.
A lelki okoknak utánamentél?
Igen. Mivel méhnyakrákom volt, így egyértelműen a nőiség területén kellett keresnem a lelki okokat. Egészen odáig vissza kellett mennem, hogy a szüleim elváltak, ami nálunk úgy nézett ki, hogy hárman voltunk lánytestvérek és apuval maradtunk. Így Anyával alig volt kapcsolatom, ezért én az anyaképet, a női mintát sokáig tagadtam. Szóval egészen régre vezethető vissza, amíg az ember szép lassú munkával „megcsinálja” magának a betegséget. Sok éven át alakul ki, nem egyik pillanatról a másikra leszel rákos.
Hogy vagy most?
Jól. Nagyon jól. Boldog vagyok és kövér. (nevet) Az orvosom jól ismer, amikor felhívott a negatív eredménnyel örömmámorban úszva, az valahogy így zajlott:„Éva, minden eltűnt, minden szuper, egy nagyon apró folt maradt, de az sem mutat sejtburjánzást. Most már csak az agyadat kell megműteni.”
Dr. Líska Katalin, a Ladies Klub megálmodója
Mi a Ladies Klub alapgondolata?
\"A nő a szín, a férfi az ecset\" - ahogy Hermann is mondta.
A Ladies egy kecskeméti női közösség. Eddigi tapasztalataim jól mutatják, mekkora szüksége van a nőknek a mély beszélgetésekre. A kommunikáció számukra a legjobb terápia ahhoz, hogy feltöltsék rejtett \"energiakészleteiket\". Ebből kiindulva, háromhavonta szervezünk klubesteket, melyekhez mindig új témák társulnak. Lehetőségeinkhez mérten minden alkalommal hívunk közénk olyan példaértékű Nőt, aki kapcsolódik az adott témához. Ahogyan a témát és a beszélgetőpartnert, úgy a környezetet és a vendéglátást is nagy igényességgel igyekszünk kiválasztani - megőrizvén a közösség exkluzivitását. Az eddig elhangzott témák, amelyeket körül jártunk: önismeret, példaképek, női utak, család, párkapcsolat, kihívások, siker.
Miért pont a Szentesi Évi a ma esti vendége a Ladiesnek?
Az élet számos területén találunk olyan inspiráló embert, akikre felnézhetünk- kortól, nemtől, foglalkozástól függetlenül. Mondanivalója mindenkinek van, ezeket a tapasztalatokat szeretnénk megosztani egymással. Másfél éve született meg a fejemben a gondolat, amikor a családomban egészségügyi problémák jelentkeztek. Elkezdtem olvasni Évi írásait, majd levelezésbe kezdtünk. Akkor született meg a gondolat, s megbeszéltük Évivel, hogy egyszer lesz majd egy ilyen klubestünk. Nagyon hasonló a gondolkodásunk, a betegségek lelki okairól, a hit erejéről és az „ép testben ép lélek” elméletéről. Így nem is volt kérdés, hogy amint lehetőség adódik, meghívjuk Kecskemétre.