Új magyar találmány a szennyvíztisztításban
Az új technológia forgalmazója Serke Ádám az M1 csatornán elmondta: a szennyvíztelepeken baktériumok segítségével tisztítják a vizet, így kevesebb káros anyag jut a levegőbe és több áramot képesek termelni.
A találmány lényege, hogy a tisztítási folyamat során biogáz keletkezik, amit fel lehet használni - tette hozzá. A rendszer már néhány telepen sikeresen működik - mondta Serke Ádám.
A keol.hu érdeklődésére Csővári János, a BÁCSVÍZ Zrt. kecskeméti szennyvíztisztító üzemének vezetője megerősítette, hogy szakembereik évtizedek óta termelnek biogázt a telepre érkező szennyvízből, és folyamatosan kísérleteznek a biogáz hozam növelése érdekében. A szennyvízből megtermelt biogázt gázmotorok segítségével villamos energiává alakítják, és az így nyert energia - a korszerű technológiának és a gondos üzemeltetésnek köszönhetően - fedezi a telepen felhasznált összes villamos energia igény 80 százalékát.
- Ez a mutató nagyon fontos számunkra, cégünk elkötelezett abban, hogy a szennyvíztisztítás folyamatai minél gazdaságosabban és minél kisebb környezetterheléssel működjenek, valósuljanak meg.\"- hangsúlyozta a szakember. - A BÁCSVÍZ Zrt-nél nyitottak vagyunk az innovatív megoldások alkalmazása és fejlesztése terén, és készséggel működünk együtt akár a víziközmű ágazat beszállítóival, akár a tudományos élet különböző műhelyeivel annak érdekében, hogy a hatékonyság és környezettudatosság erősítését szolgáló céljaink felé újabb lépéseket tudjunk tenni.
(keol.hu /MTI)