Húsvéthétfőn a Pünkösdi Gyülekezet osztott ebédet a Wojtyla Központban
Mit ünneplünk húsvétkor?
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe.
A Biblia szerint Jézus pénteki keresztre feszítését követően a harmadik napon, vasárnap feltámadt. Kereszthalálával nem szabadította meg a világot a szenvedéstől, de megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett.
A Biblia így írja le Krisztus feltámadását:
„Amikor elmúlt a szombat, a magdalai Mária és Mária, a Jakab anyja, valamint Salómé illatos keneteket vásároltak, hogy elmenjenek, és megkenjék Jézus testét. A hét első napján, korán reggel, napkeltekor, elmentek a sírbolthoz, és erről beszéltek egymás között: „Ki hengeríti el nekünk a követ a sírbolt bejáratáról?” Ekkor felnéztek, és látták, hogy a kő el van hengerítve. Pedig az igen nagy volt. És amikor bementek a sírboltba, látták, hogy egy fehér ruhába öltözött ifjú ül jobb felől, és megrettentek. De az így szólt hozzájuk: „Ne féljetek! A názáreti Jézust keresitek, akit megfeszítettek? Feltámadt, nincsen itt. Íme, ez az a hely, ahova őt tették. De menjetek el, mondjátok meg a tanítványainak és Péternek, hogy előttetek megy Galileába: ott meglátjátok őt, amint megmondta nektek.” Ekkor kijöttek, és elfutottak a sírbolttól, mert remegés és döbbenet fogta el őket; és senkinek sem mondtak el semmit, mert féltek.” (Mk 16, 1-8)
A vallásos háttér mellett a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is húsvét, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak. A húsvétnak „megfelelő” korábbi zsidó vallási ünnep (héberül pészah) az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe volt – és a zsidó vallásúak között ma is az.