Bemutatkozott a Konyhaszínház
Összefogott Nádas György – színész, humorista, szenvedélyes amatőr szakács és Buday Péter – mesterszakács, séf. A humor és gasztronómia egyedi társulásából pedig óriási siker kerekedett. Sokan eljöttek, ettek-ittak és nevettek az első magyarKonyhaszínház premierjén, amelynek az óbudai Esernyős Közösségi Tér adott otthont. Péter az ételt sózta, Gyuri pedig - aki Krúdy Gyula leghűségesebb követője azélet- és ételszeretetben - humorral fűszerezte az eseményt.
A Konyhakópék az élő főzőműsorban egy óra alatt több tucat ételt készítettek el – a közönség javaslatára, akik interaktív módon bekapcsolódtak és beleszóltak a produkcióba. A résztvevők mindemellett zsűrizhették is az elkészült ételeket, amelyek nem csak finomak és egészségesek voltak, de könnyen el is készültek. A kondérban főtt kapros-kakas különleges íz világával ejtett rabul, de a pár perc alatt készre főtt almás resztelt máj, és a házilag készített nutellás mézes körte is óriási sikert aratott. Buday a konyhaművészet mellett hasznos és praktikus tanácsokkal is ellátta a Konyhaszínház közönségét. Megtanította többek között, hogyan lehet pár másodperc alatt megszabadulni a fokhagyma héjától anélkül, hogy kést ragadnánk, miként lehet kiszedni könnyedén és gyorsan a tejfölt a dobozából kanál használata nélkül illetve, hogy miként lehet egy szikkadt kenyér és kevés zellerzöld felhasználásával egészséges „lisztet” nyerni.
„A telerakott has, az ízes falatok és a kedélyes hangulat a Konyhaszínházban egymásra találnak. A főzést és az ételt tiszteljük és komolyan vesszük, de meggyőződésünk, hogy vidámsággal fűszerezve jobban csúszik le a falat. A közönség jól érzi magát, szórakozik és eszik. Amíg mi elkészítünk 20-25 féle ételt, a résztvevők gasztro-kulturális élvezetet is kapnak. Az étel és élet szeretete kortól független, így a produkció a legfiatalabbaktól a legidősebbekig érdeklődésre talál.”- mondta Nádas György, aki a produkció ötletgazdája.
„Célunk, a magyar ételkultúra megismertetése. Bebizonyítjuk, hogy rövid idő alatt is kiváló ételeket lehet elkészíteni, bármilyen alapanyagból, némi praktikával és hozzáértéssel. Szerintünk gyorsabb a friss étel elkészítése – egészségesebb, is mint a zacskós - lehet 5 perc alatt pörköltöt készíteni, 10 perc alatt kacsasültet sütni. A kakasragu kondérban, vagy a vajpuha karaj sem ördöngösség. A Konyhaszínházban átadjuk a legfontosabb konyhai praktikákat a közönségnek.”- mondta Buday Péter.
A jókedv és nevetés garantált és jó hír, hogy ezen túl bárki belekóstolhat az első magyar Konyhaszínház ízeibe. Nádas és Buday országos turnéra indul. Fesztiválokon, sport- kulturális és gasztronómiai eseményeken forgatják legközelebb a fakanalat.
Háttér információ a művészekről:
Nádas GyörgyErzsébet díjas és Karinthy-gyűrűs magyar színész, humorista. 1982-ben vált egy csapásra az ország kedvencévé, amikor a második Humorfesztiválon Markos Györggyel átütő erejű párost hoztak létre, és győztek. Óriási sikert arattak az általuk képviselt szókimondó, időnként nyers, mégis finoman kidolgozott humorral. Hofi Géza távozása után a Mikroszkóp Színpad még abban az évben szerződtette Nádast. Ettől kezdve a Rádiókabaré minden műsorában fellépett. Később Boncz Gézával alkotott párost. Rádiós és televíziós fellépéseivel milliós rajongótábort szerzett. Nádas György aktívan zenélt is. Előbb a Woods, majd az Aladdin és a Skodalámpa nevű formációban basszusgitározott. 1992 óta tucatnyi színházi szerepben volt látható, valamint önálló stand-up, énekes és egyéb műsoraival szórakoztatta a közönséget. 2011-2012-ig az Új Mikroszkóp Színpad művészeti vezetőjeként dolgozott.2015-ben országosan turnéztatta a Szép volt fiúk! című saját közérzeti kabaréját. A TV2 Jóban Rosszban sorozatának szereplője, musicalek állandó fellépője, folyamatos média jelenléttel. 2015 októbere óta hetente saját főzőműsorral jelentkezik az ATV televíziós csatornán, melynek címe: ,Fogjuk a hasunkat!\'. Nádas György tavaly jelentette meg a Markos-Nádas 30. jubileumi DVD-t, az Őrület határán kabaréjának DVD felvételét, 2016 februárjában pedig a Szeretni kell... című énekes CD lemezét. Pályafutása során 16 nagylemeze jelent meg humor és zene kategóriában, három aranylemezzel és egy platina lemezzel díjazták munkásságát.
Buday Péterföldrajz-történelem tanárnak készült, de nem vették fel a főiskolára. Ezután szakácstanoncnak állt egy neves budapesti étteremben ahol hamar kitűnt tehetségével. Később felvették a vendéglátó-ipari főiskolára.Mestereitől tanulta: mindenben tökéletesre kell törekedni. Középszerű bárki lehet. Németországba és Svájcba utazott, hogy tökéletesítse konyhaművészetét, majd bejárta az egész világot, hogy elsajátítsa a gasztronómia minden irányzatát. Tudását itthon eleinte a Remiz és a Kisbuda Gyöngye séfjeként kamatoztatta, majd a Matteo és a Larus Éttermeket irányította. Számára a konyha szellemi műhely, a főzés kutatómunka is. 2012-2011-ben a vezetése alatta a Larus Étterem és Rendezvényközpont elnyerte a Legjobb rendezvényterem címet. 2006-2010-ben a Best of Budapest rangot nyerte el az irányítása alatt álló Matteo Étterem. 2005-ben a Vendég című szakfolyóirat a magyar konyhafőnökök között végzett felmérése alapján a 12 legmeghatározóbb magyar konyhaművészek közé sorolta. 2005-ben és 2006-ban Szintén a Vendég c. szakfolyóirat alapján az akkor Buday irányítása alatt álló Matteo étterem a legjobb 10 magyar étterem közé tartozott. Ugyanez elmondható az 1997-ben kapott elismeréséről is, amelyet akkor a Kisbudagyöngye Étterem nyert el. 1994-ben a magyar Szakácsszövetség Mesterszakács címmel tüntette ki. Mindemellett a társadalmi szerepvállalásai is példaértékűek. Részt vett 2010-2013 között a Menza reform programban, alapító tagja az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesületének, Chaine des Rotisseurs – Chef Rotisseurs (1248-ban Franciaországban alapított gasztronómiával foglalkozó világszervezet) magyarországi képviselője 2000-2006 között. Tiszteletbeli tagja továbbá a Magyar Sajtklubnak, a Mátrai Borrend lovagja és Magyar Gasztronómiai Szövetség képviselője 2002-2004 között.