Terhességnél gondot okozhat a felfázás
A fogamzás sikere, a terhesség lefolyása és a leendő baba egészsége szempontjából a gyerekvállalásra készülő párok mindkét tagjának egészsége kiemelten fontos. A gyermekvállalás első lépésének az egészséges életmód kialakításának kell lennie. Három hónappal a tervezett fogamzás előtt abba kell hagyni a fogamzásgátló szedését, valamint a dohányzást és az italfogyasztást. Mindkét élvezeti szokás káros az apa és anya megtermékenyítő, illetve fogamzó képességére, sőt a leendő baba egészségét is veszélyeztetik.
\"Nincs olyan kis mennyiségű alkohol, amely biztonsággal fogyasztható. A fogamzásra való felkészülés három hónapja alatt a mind a női-, mind a férfiszervezetet optimális állapotba kell hozni vitamin-készítményekkel, amelyek esetleg célzott gyógynövényt is tartalmaznak. Javasolt a zöldségben és gyümölcsben gazdag mediterrán étrend, a legújabb brit étrendjavaslat pedig napi ötszöri gyümölcsfogyasztást ajánl. Amerikában népszerű a tőzegáfonya rendszeres fogyasztása különféle formában (lé, dzsem, kivonat), amelyet a legújabb amerikai orvosi protokoll is ajánl felfázás megelőzésére\" - mondta Prof. Dr. Ősapay György, a népszaporulat kérdésével, meddőségi problémák elemzésével, korrigálási lehetőségeivel foglalkozó, Amerikában is dolgozó szakember, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.
\"Kislányom, ne ülj a földre, mert nem lesz gyereked - gyakran mondták szüleink, nagyszüleink. Egy egyszerű felfázás persze még nem okoz gondot, de időben való kezelésének elmulasztása vesemedence-gyulladást, sőt petefészekgyulladást is eredményezhet, ami könnyen meddőséghez vezethet. Fogamzásra készülve ezért fontos a hüvelyi tisztaságra, egészségre vigyázni. A szakember szerint kiemelten fontos a felfázás időben történő felismerése és megfelelő kezelése.
Természetes segítség felfázás megelőzésére, kezelésére az amerikai tőzegáfonya kivonata, de fogamzásra készülve csakis megbízható készítményt javasolt szedni. Klinikailag ellenőrzött, orvostechnikai eszköz kategóriájú tőzegáfonya-készítmény ajánlott, amelyben igazoltan nincsenek nehézfém és mikrobiális szennyezések. Terhesség esetén gyakran bekövetkezhet hólyaghurut, mivel az egyre nagyobb méh nyomására a húgyutakban vizeletpangás és ezáltal baktériumszaporodás jön létre. A hólyaghurut, hüvelyi fertőzések koraszülésre, vetélésre hajlamosító tényezők.Terhesség alatt az orvosi protokoll egyelőre antibiotikum alkalmazását javasolja\" - tette hozzá a szakember. A gyakori, hosszantartó, akár tünetmentes húgyuti gyulladások a méhlepényre terjedve annak egyik sejtrétegét károsítják, ami méhen belüli sorvadást okozhat. Az ilyen eseteket a rendszeres terhesgondozás feladata kiszűrni, megelőzni.