Kecskeméti kékkeresztesek a szigetszentmiklósi csendesnapon
Morva Ákos, a Szigetszentmiklós-Újvárosi Református Gyülekezet újonnan megválasztott lelkipásztora köszöntötte az egybegyűlteket, majd a közösség korábbi lelkészének, dr. Harmathy Andrásnak adta át a szót, aki Szentendréről látogatott régi „nyájához” ebből az alkalomból. Igehirdetésének lekciója (szentleckéje) a Jelenések könyve 11. fejezetének 1-8. verse volt.
„Ekkor bírói pálcához hasonló, mérővesszőt adtak a kezembe, és ez a szó hangzott: „Kelj fel, és mérd meg az Isten templomát, az oltárt és az ott imádkozókat; de a templom külső udvarát hagyd ki, és ne mérd meg, mert megadatott a pogányoknak, hogy a szent várost tapodják negyvenkét hónapig. Az én két tanúmnak pedig megadom, hogy ezerkétszázhatvan napig prófétáljanak zsákruhába öltözve”. Ez a kettő pedig a két olajfa és a két gyertyatartó, amelyek a föld Ura előtt állnak. Ha valaki bántani akarja őket, tűz tör elő szájukból, és megemészti ellenségeiket, és ha valaki bántani akarja őket, annak így kell megöletnie. Nekik megvan az a hatalmuk, hogy bezárják az eget, hogy ne essék eső prófétálásuk napjaiban; és van hatalmuk arra, hogy a vizeket vérré változtassák, és megverjék a földet mindenféle csapással, ahányszor csak akarják. És amikor bevégzik bizonyságtételüket, a fenevad, amely feljön az alvilágból, hadat indít ellenük, legyőzi és megöli őket. Holttestük a nagy város utcáján hever, amelynek neve lelki értelemben Sodoma és Egyiptom, ahol az ő Urukat is megfeszítették.”
A prédikáció textusa (a szentbeszéd alapgondolatát adó rövid bibliai szövegrésze) szintén a Jelenések könyvét idézte: a 11. fejezet 13. versét, ekképpen:
„Abban az órában nagy földrengés támadt, és a város tizedrésze összedőlt, a földrengés megölt hétezer főnyi embertömeget, a többieket pedig rémület szállta meg, és dicsőítették a menny Istenét.”
Az igehirdetést követően Baranyai Attila és felesége tett bizonyságot arról, miként szabadultak meg Jézus Krisztus által az alkoholtól, amikor már minden létező terápiát kipróbáltak, és egyik sem vált be.
Bizonyságtételüket dr. Kassai-Farkas Ákos, a Magyar Kékkereszt Egyesület addiktológus főorvosa, egyetemi docens előadása követte „Mit hagyott örökül az alkohol?” címmel. Kifejtette, hogy a mértéktelen alkoholfogyasztás negatív hatásai testi, szellemi, családi és társadalmi vonatkozásban egyaránt jelentkeznek. A kórházi gyógykezelés az alábbi terápiás folyamatra épül: (szakkifejezésekkel) prekontempláció, kontempláció, determináció, cselekvés, fenntartás, relapszus, termináció. Nyomatékosan kiemelte az utógondozás fontosságát a végleges gyógyulás felé vezető úton.
Ebéd után Némethné Balog Katalin, a Magyar Kékkereszt Egyesület dömösi alkohológiai szakintézetének vezetője üdvözölte a vendégeket, majd Molnár Katalin mondta el bizonyságtételét, továbbá Gombola András mutatta be új könyvét, melyben arról ír, „Krisztussal hogyan tértem jó útra”.
A záró áhítatot Morva Ákos tartotta Pál apostol efezusiakhoz írott levele 1. fejezetének 5-6. szakasza alapján:
„Előre el is határozta, hogy fiaivá fogad minket Jézus Krisztus által, akarata és tetszése szerint, 6hogy magasztaljuk dicsőséges kegyelmét, amellyel megajándékozott minket szeretett Fiában.”
Az igehirdetések, előadások közben református keresztény énekek hangoztak el.