Innováció a gyermekegészségügyben
A 20. század végén számos innovatív eljárás jelent meg az egészségügyben – ezen belül a gyermekegészségügyben is – a 21. században pedig még jobban felgyorsultak az új technológiák. Az innovatív eljárásoknak számos előnyük van: gyorsíthatják a gyógyulást, növelhetik a biztonságot, csökkenthetik a szövődmények arányát, a beteg fájdalmát, szervezetének terhelését.
„A legmodernebb eljárások, gyógyszerek zömét a felnőttek számára fejlesztik ki, hiszen sokkal nagyobb a betegszám” – mondta Dr. Krivácsy Péter, a SOTE I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegambulanciájának főorvosa, a K&H gyógyvarázs zsűritagja. „Ezeket azonban - esetleges kisebb módosításokkal – a gyermekgyógyászatban is lehet használni, így történt ez ultrahang, az endoszkópos sebészeti eljárások vagy épp az MR vizsgálat esetében is. Számos modern eljárást alkalmazunk már a gyermekek gyógyítása során, de a kicsik érdeke lenne, hogy az újdonságok még szélesebb körben elterjedjenek. Gyermekkorban kiemelt szerepe van például azoknak a technikáknak, eszközöknek, amelyek kevesebb vérből képesek laboreredményt adni, kisebb fájdalmat jelentnek a kicsinek, vagy épp felgyorsítják a gyógyulást. Kiemelten a diagnosztika, a terápiás eljárások, valamint a gyermekápolás területén lenne szükség a legmodernebb eszközökre, berendezésekre.”
„Az innovatív eljárások hazai alkalmazásának és elterjedésének legnagyobb akadálya a forráshiány” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója. „Ezt igyekszünk elhárítani K&H gyógyvarázs programunkkal, amelynek célja, hogy korszerű műszerekkel és berendezésekkel segítse a gyermekgyógyítással foglalkozó szakemberek munkáját. A legújabb technológiák alkalmazása révén a gyermekek gyógyítása még hatékonyabbá válhat, csökken a kis betegek fizikai és lelki terhelése, és a kicsik hamarabb élhetnek újra teljes életet. Ezért tűztük idei műszerbeszerzési pályázatunk zászlajára az innovatív eszközök támogatását.”
A K&H gyógyvarázs eszközbeszerzési pályázatára a társadalombiztosítási támogatással rendelkező, fekvő-, és/vagy járóbeteg szakellátást végző gyermek-szakkórházak, kórházak, klinikák és országos intézetek gyermek- és csecsemő osztályai, PIC centrumok, gyermekügyeletek, illetve mentőszolgálatok nyújthatják be jelentkezésüket, maximum 4 millió forint értékű eszközökre.