Január 16. csütörtök, Gusztáv
Hírek, események 2017. március 30. 20:57 | Szerző/forrás: keol.hu

Kecskemét márciusi közgyűlésének legfontosabb döntései

Kecskemét márciusi közgyűlésének legfontosabb döntései
A március 15. alkalmából állami kitüntetettek köszöntésével kezdődött ma Kecskemét önkormányzatának közgyűlése.

Módosította a közgyűlés azt a helyi rendeletet, amely egyebek között a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról és a gyermekétkeztetés térítési díjairól szól. Egyik ellátási forma a házi segítségnyújtás, amelyre egyre nagyobb igény jelentkezik. A döntés értelmében a házi segítségnyújtás térítési óradíja 700 forintról 500 forintra csökken.

A gyermekétkeztetés esetében a díjak változatlanok maradnak. Az önkormányzat ugyan 4 százalékos emelést érvényesített a szolgáltató felé, de ezt nem hárítja a családokra. Kecskeméten egyébként közel 11 ezer bölcsődés, óvodás és iskolás vesz részt a gyermekétkeztetésben, közülük mintegy 4000 gyermek ingyenesen, 2300 gyermek pedig kedvezményesen étkezhet. A feladatra az önkormányzat idén több mint 435 millió forintot költ.

Új rendeletet alkotott a közgyűlés, amely a közösségi együttélés alapvető szabályait és ezek elmúlasztásának jogkövetkezményeit rögzíti. A szabályozást az önkormányzat az ésszerű közösségi igények alapján alkotta meg, értelemszerűen úgy, hogy az nem terjedhet ki olyan magatartásra vagy mulasztásra, amelyet a törvény bűncselekménynek vagy szabálysértésnek minősít, vagy amelyre más jogszabály közigazgatási bírság kiszabását rendeli el.

A rendelet megalkotásának köszönhetően a jövőben szankcionálható lesz egyebek között az, aki az ingatlanához tartozó zöldfelület tisztántartásáról, gyommentesítéséről, az ingatlanhoz tartozó járda takarításáról és síkosságmentesítéséről nem gondoskodik. Szintén pénzbírságot von maga után, ha egy ingatlanon nincs feltüntetve a házszám. Bírságra számíthatnak azok az autósok is, akik zöldfelületen parkolnak. Szemereyné Pataki Klaudia polgármester arra kérte a városrendészeket, hogy a május 1-től életbe lépő rendelet szerinti szankciókat augusztustól alkalmazzák, az első három hónapban csak figyelmeztessenek.

A polgármester hangsúlyozta: bizonyos magatartások, tevékenységek eddig is tilosak voltak, de nem volt következményük, így önmagában a figyelmeztetésnek nem volt visszatartó ereje sem.

A Bethlen Gábor Alaphoz nyújt be idén is pályázatot Kecskemét önkormányzata. Az elnyerhető 2,5 millió forintos forrást Galántával, felvidéki testvérvárosunkkal közösen szervezendő programokra fordítja Kecskemét, amelyek a Kodály Emlékév keretében valósulnak meg.

A programokat két kiemelt galántai esemény köré szervezik, ezek egyike augusztusban a Galántai Vásár, novemberben pedig a Kodály Zoltán Napok Galántán. A felvidéki városból a kecskeméti fesztiválokra érkeznek majd fellépők, így az emlékév keretében számos lehetősége lesz a két városnak arra, hogy kölcsönösen megmutathassa kulturális értékeit. Az idei együttműködés jelentőségét növeli, hogy Kecskemét és Galánta testvérvárosi kapcsolatának 15. évfordulóját ünnepli.

A 2020-as Nemzetközi Gyermek Játékok megrendezésére nyújt be pályázatot Kecskemét. A világverseny becsült költsége mintegy 192 millió forint lenne, hozadéka pedig a jelentős nemzetközi médiaérdeklődés és a szponzorációs lehetőségek.

A világversenyt egyébként 1968 óta rendezik meg, mostanra alkalmanként 45-50 ország részvételével. A rendező város kiválasztása a hasonló világversenyek helyszíneinek kiválasztásával azonos módon történik. A Nemzetközi Gyermek Játékok Szervezet várhatóan idén késő ősszel hozza meg döntését.

Kecskemét sportolói 2005 óta - egy év kihagyással - részt vesznek a versenyen. A közgyűlés ma döntött arról is, hogy az idén júliusban, a litvániai Kaunas városban megrendezendő versenyen négy sportágban - cselgáncs, atlétika, labdarúgás, kosárlabda - összesen 18 fiatal képviseli városunkat.

A Rudolf laktanya egyes utódingatlanainak hasznosításával kapcsolatos döntéseket hozott a közgyűlés. Mint ismeretes, a város több uniós pályázatot is elnyert, e forrásokból valósul meg egyebek között a terület barnamezős revitalizációja, az új család- és gyermekjóléti központ, valamint a Kada Elek szakgimnázium fejlesztése.

Az önkormányzati fejlesztésekre le nem kötött terület meghaladja a 8700 négyzetmétert, amelyre pályáztatás útján magánbefektetőket von be a város. Az önkormányzat korábban már alakított ki telkeket, többet értékesített is, így a Rudolf laktanya fejlesztése már elkezdődött.

Az úgynevezett „beteg lovak istállója" ingatlanrész hasznosítása ma került napirendre. A hasznosításra két pályázat érkezett, az egyiket Hódi Gergő, a másikat az S4T Hungary Kft. nyújtotta be. Mindkét pályázatban színvonalas szórakozóhely létesítésének szándéka, és egyedi elképzelések mutatkoztak be. A közgyűlés úgy döntött, hogy még nem hirdet nyertest, hanem legyen egy harmadik forduló, amelyben a két pályázó részletesen bemutatja a koncepciót, a megvalósítás ütemezését, az üzleti tervet.

Szintén határoztak a képviselők arról, hogy nyilvános pályázatot ír ki a város a korábban istállóként és lovardaként, jelenleg raktárként működő épületek, valamint az északi, Széktói Stadion felőli részen lévő épületek hasznosítására.

Továbbra is Kiszely Ágnes vezeti a Ciróka Bábszínházat. Az intézményvezetői posztra kiírt pályázatra két jelentkező volt, Aracs Eszter, és a jelenlegi vezető Kiszely Ágnes, utóbbi pályázónak a közgyűlés további öt évre szavazott bizalmat.

Kövessen minket a Facebookon is!