Moldvai táncház a Wojtyla a Házban
A Kárpátok túlsó felére, a moldvai csángók otthonába repítette el a rászorultakat ma a Kecskemét Táncegyüttes. Szeptemberben kiskunsági és Kecskemét-környéki táncokat mutattak be a népkonyha előtti téren. Ezúttal pedig a moldvai csángók archaikus kultúrájából nyújtottak ízelítőt a szociális intézmény ebédlőjében.
Böde-Harkai Csilla mesélt a csángó magyarok történetéről, bemutatva az ősi állapotokat őrző népviseletüket, amit a mai napig hordanak az idősek falvaikban. Szó esett a moldvai csángók hagyományos hangszereiről, és természetesen tradicionális táncaikat is megismerhették a karitatív létesítmény lakói.
Lukács László és Böde István, a táncegyüttes vezetői, valamint Jakus Henrietta és Molnárné Rőfi Renáta elsőként a gyedoj, más néven a kettős lépéseit mutatta be, majd serény magyarost táncoltak.
Az úgynevezett nyelu tánchoz egy dalt is megtanítottak a jelenlévőkkel, majd egy közös táncház keretében ki is próbálhatták a lépéseket. Az interaktív előadás páros tánccal zárult, és ezúttal is hatalmas sikert aratott.