Fülöpszállás a Kossuth Rádió „A Hely” című műsorában
A 2200 lelkes község a Kiskunság egyik legősibb települése, kiterjedt tanyavilággal, jelentős természetvédelmi területtel.
A stáb a kurjantópusztai Birkás Bor- és Pálinkaházban találkozott a fülöpszállási vendéglátókkal.
Gubacsi Gyula polgármesterrel hivatalában beszélgettek a Kossuth Rádió munkatársai Fülöpszállás jelenéről, polgárairól, a munkalehetőségekről, az esélyegyenlőségi programról, a fejlődésről.
Csepregi Lászlóné, a Mesevár Óvoda vezetője bemutatta a frissen épült óvodát, valamint az ott érvényesülő integráló szemléletet.
Az általános iskolában Körmendi Irén igazgató az oktatási intézmény múltjáról nyilatkozott.
A református templomban Varga Istvánné Marika nyugalmazott magyar tanár, a helytörténeti könyv szerzője a templom történetéről, a település nevéről és történelméről mesélt.
A Községi könyvtárban és az Integrált Közösségi és Szolgáltató térben Cseh-Szakál Beáta intézményvezető a látogatottságról, a közösségi életről és a szolgáltatásokról fejtette ki gondolatait.
A Hármas pusztán található Biczó Csárda és Rendezvényközpontban Deák Patrik a lovas programokról beszélt.
Grecs Anita, a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa a Dunavölgyi főcsatornát, a Szikes tavat és a Kostök holtágat hozta szóba.
A Kurjantó iskola 7 kilométerre fekszik a falutól. 1902 és 1972 között működött itt alapfokú oktatási intézmény. Farkas P. József, a kecskeméti Wojtyla Barátság Központ alapító-igazgatója és bátyja, Farkas Pál, a szociális-közművelődési intézmény programigazgatója – akik itt járták ki a nyolc osztályt – meséltek az épülethez fűződő gyermekkori emlékeikről. A frissen felújított, közösségi térként és kulcsos házként egyaránt funkcionáló létesítmény működését Gubacsi Gyula polgármester ismertette.
Az utolsó hangfelvétel a Kígyósi Csárdában készült, ahol Varga Károly mesterszakács főzött, aki egyúttal a Magyarország étele versenyről is mesélt, amelynek ő a zsűri elnöke, és aminek tavalyi győztese a „Nagyerdő mesés mágiája” nevű étel lett.