Július 18. csütörtök, Frigyes
Hírek, események 2006. november 20. 11:16

Felemelő Falemelő Ünnep

Képgaléria
Felemelő Falemelő Ünnep
Sokak örömére végre igazi lendületet vett a kecskeméti műkertvárosi Assisi Szent Ferenc Kápolna építése. A Porta Egyesület támogatásának köszönhetően az alapok már korábban elkészülhettek, a napokban, pedig megkezdődött a falak felhúzása, amihez a téglát, valamint a habarcsot Molnár Ferenc és családja ajánlotta fel. A szombaton délelőtt még látványosabban emelkedett tovább az épület. A Porta Egyesület ugyanis Falemelő Ünnepet hirdetett meg erre a napra.
Mindenki ott volt, aki elkötelezett híve a kis templom megvalósításának, és részt vett a közös munkában. Nem hiányoztak a gasztronómiai élmények sem: nemes felajánlásnak köszönhetően egy vágnivaló sertésből a Holló Lakodalmas és Vendégház csapata által elkészített finomságokkal csillapíthatták éhségüket a kápolnaépítésben elfáradt munkások, hívek és segítő szimpatizánsok. A Falemelő Ünnep kezdetén Farkas P. József üdvözölte a megjelenteket. –Kétségtelen, hogy nem keveset kellett várnunk arra, hogy ez a nap eljöjjön – mondta a Porta Egyesület alapítója. –Az Úr azonban üzent nekünk, hogy nem is annyira az építkezés a legfontosabb, hanem az a lelki háttér, amely mögötte van. Közben azért materiálisan is előre tudtunk lépni, elkészültek az alapok, és Molnár József, a Molnár Fatelep tulajdonosa nemes felajánlásának eredményeként most már a falak is épülhetnek. A kápolna építését szervező egyesület az ünnepségen jelen levő dr. Zombor Gábor polgármestert kérte fel a beruházás fővédnöki tisztének ellátására. Városunk első embere örömmel tett eleget a felkérésnek. –Azért tartom fontosnak ennek a kápolnának a felépítését, mert az önkormányzat kiemelt céljai közé tartozik, hogy Kecskemét minden városrészében erősödjön a közösségi összetartozás érzése, és ennek az intézményi háttere is meglegyen - mondta. -A közösségi élet egyik legfontosabb intézménye a templom, a kápolna. Ez a beruházás remek példája annak, hogy a civilek, a vállalkozók, az önkormányzat összefogása milyen jelentős erőt képvisel. A Műkert régen Kecskemét egyik emblematikus helye volt, és úgy gondolom, hogy ennek a városrésznek az adottságait ki kell használni, újra kell éleszteni ezeket a hagyományokat. A Vadaskert, a játszótér, az Alkotóház, a csodálatos környezet és az épülő kápolna egy olyan közösségi teret eredményez, ami ritkaságszámba megy településünkön. Molnár Ferenc, a falak építéséhez szükséges tégla és habarcs adományozója kihangsúlyozta, hogy mint műkertvárosi telephelyen dolgozó vállalkozó úgy gondolta, hogy tartozik annyival a településrész lakóinak, hogy nagy álmuk valóra váltásához segítséget nyújtson. "A fő profilunk ugyan a fakereskedelem, de rögtön az építkezés kezdetekor volt szükség a támogatásunkra, így a Porta Egyesület felkérésére örömmel vállaltuk fel, hogy téglát szállítsunk a kivitelezéshez. Eljöttek a Falemelő Ünnepre, és tevékenyen részt vett a munkálatokban a kisizsáki kápolna építőinek egy csoportja is, Bíró László vezetésével. "Nagyszerű dolog, hogy segíthetünk azoknak, akik minket is tevékenyen támogattak kis templomunk felépítésében - jelentette ki Bíró László. –Szeretnénk azokat a tapasztalatokat is átadni a műkertieknek, amelyeket a kisizsáki kápolna kivitelezése során szereztünk. A csodálatosan szép, már-már nyárias időben jól haladt a munka, a mintegy száz jelenlevő mindegyike elhelyezett néhány téglát a falban, amely délutánra már igazán épületformát öltött, felemelő példáját adva az emberi összefogás erejének. Az ünnep támogatói voltak még: Likőripari Rt., Zwack Unicum, Szikrai Borászat, Duna-Völgye Borászati Kft., Kiskunfélegyházi Malom Kft., Soma Hang, Csongrádi Templomépítők, Hoffmann Kft.

Kövessen minket a Facebookon is!