Győztek a lakók a befektetőkkel szemben
Alig néhány héttel a körforgalmi csomópont átadása után, újabb létesítménnyel gazdagodott a kecskeméti Petőfiváros: egy közpark által övezett játszótérrel, ami a városrészben élő gyermekek számára legalább akkora boldogság, mint amekkora örömet a körforgalom jelentett az autósoknak.
- Idén 30 millió forintot költött a város új játszóterek építésére, és ez az összeg jövőre még több lesz. Hiszen eltökélt szándékunk, hogy a városrészekben még inkább élhetőbb környezetet teremtsünk az ott élőknek, és az uniós szabványoknak nem megfelelő, balesetveszélyes, és ezért lebontott létesítmények helyére szép, parkosított játszóterek épüljenek. Most már csak a helybeliek összefogása, óvó szeretete kell ahhoz, hogy ez a játszótér ilyennek megmaradhasson, sőt tovább szépülhessen. - Ezekkel a szavakkal adta át az újonnan felépült játszóteret dr. Zombor Gábor polgármester a környék lakóinak. Az avatóra kilátogató vendégeket – köztük dr. Sárközy István és Sipos László alpolgármestereket – a helybéli picinyek műsora köszöntötte, akik nem titkolt örömmel vették szemügyre, majd birtokba a játszóteret.
- Kecskemét legotthonosabb, legmeghittebb városrésze kívánunk lenni. Olyan körzet, ahol gyerekek és felnőttek egyaránt jól érzik magukat, szűkebb lakóhelyük környezetére ügyelnek, azt gondozzák, utcájukat és városrészüket sajátjuknak tekintve – kezdte ünnepi köszöntőjét Kósa József, a városrész önkormányzati képviselője, majd így folytatta:
- Örülök, hogy öt évvel ezelőtt szorgalmaztam a részönkormányzat megalakítását. Áldom a szerencsét, hogy ilyen kiváló tagokat sikerült toborozni, és jó érzés, hogy ilyen kiváló, összefogásra képes lakóközösségnek lehetek a képviselője. A részönkormányzatnak köszönhető többek között ez most elkészült játszótér is. Hiszen nem titok, hogy ezt a területet magánbefektetők szemelték ki maguknak, és itt emeletes házakat kívántak felépíteni a kertes ingatlanok közé. A lakosok a részönkormányzat tagjai felé jelezték kérésüket, hogy az amúgy is fogyatkozóban lévő zöldfelülethez ragaszkodnak, s ennek megőrzésére aláírásgyűjtést is kezdeményeztek. Összefogásunk eredménye, hogy az emeletes lakópark helyett mára közpark és játszótér áll ezen a helyen.
- Persze, kellett ehhez egy képviselőtestület is, amely lemond az önkormányzati tulajdon értékesítéséből származó bevételről, mi több, pénzt is áldoz a lakosság kérésének a teljesítésére. Ekképpen, a több mint félezer beültetett növény árát is beleértve, közel tízmillió forintot áldozott a város e játszótér és közpark kialakítására. Vitathatatlan, hogy a beruházási ügyekben a közgyűlés mondja ki a végső szót. Ám a döntésekben komoly szempont, hogy a helyben élők hogyan képzelik el a fejlődés irányát, ők hogyan rangsorolják a célok fontosságát.
- A Petőfiváros fejlődése nem fog megtorpanni. A Sutus-falui és az Auchan áruház melletti körforgalmi csomópontokat összekötő Csalánosi út biztosan megépül. Átadásra kerül a műfüves focipálya és el fog készülni a városrész fásítási terve is, hogy Petőfiváros otthonos, élhető városrész maradjon.