A rend alapításának 400. évfordulója alkalmából tartott megemlékezést és lelki napot a Congregatio Jesu (Angolkisasszonyok) Ward Mária Leánygimnáziuma és Kollégiuma
Az iskola névadója halálának évfordulóján, január 30-án minden évben rendez lelki napot az intézmény, de ez alkalommal a rendalapítás 400. évfordulója is téma volt a rendezvénysorozaton. Ennek keretein belül az iskola dísztermében és tornatermében párhuzamosan folytak az események. A díszteremben a nap nyitásaként Dalma nővér - Hajdu Dalma CJ - tartott színvonalas, a diákságnak és a felnőtt hallgatóságnak egyaránt élvezetes előadást az intézmény névadójáról „Ward Mária belső fejlődése” címmel.
Az angol rendalapító éppen abban az időben cseperedett fel egy katolikus családban, amikor ezen hívőket üldözték Angliában, ő azonban kitartott hite mellett. Először bevonult egy zárdába, de később kilépett, mert rájött, hogy úgy szolgálhatja legjobban az Urat, ha leányneveldét nyit és a katolikus nevelés jegyében egyéb műveltségekre is megtanítja növendékeit, akik értelmiségi és erős hitű nőkként lépnek majd ki az intézmény falai közül. „Nálunk NŐ az értelem” – így hangzik a kecskeméti ökoiskola mai jelszava.
A nap folyamán egyéb események mellett több előadás is elhangzott, melyre külső intézményekből is érkeztek vendégek, a központi budapesti rendezvényre pedig hivatalos volt az iskola kórusa.
A rend 1917-ben települt meg Kecskeméten, akkor szeptemberben meg is indult a tanítás a leány gimnázium alsó tagozatában és a tanítóképzőben, majd az iskola egyre bővült nem utolsósorban a diákok szüleinek kérésére, így elmondható, hogy több, mint 30 éven keresztül innen került ki a kecskeméti női értelmiség elég jelentős része. 1950-ben Magyarországon megvonták a szerzetesrendek működési engedélyét, így a rend az iskolával együtt bezárt. A rendszerváltozás meghozta a változást, az intézmény 1992 óta újra működik Kecskeméten, gimnáziumából a diákok legtöbbje neves felsőoktatási intézményekben folytatja tanulmányait.