Nemes ügyeket szolgálva
Kevés kecskeméti van, aki Polyák Józsefet nem ismeri, s talán még kevesebb lokálpatrióta focirajongó akad, aki nem süvegeli meg messziről. Ugyanis hosszú időn keresztül fogalom volt a neve városunk labdarúgó életében. A KSC futball szakosztályát több mint másfél évtizedig vezette. De a pályáktól távolabb, a különböző közérdekű megmozdulásokon is gyakran találkozhatunk vele a mai napig, hiszen azok közé tartozik, aki soha nem rest segítő kezet nyújtani, ha városunk épülését-szépülését szolgáló, nemes ügyekről van szó.
Az utóbbi esztendőkben gyakran találkozhattunk Polyák öcsivel – mindenki így szólítja ősidők óta – a Magyar Nemzetőrség helyi egyesületének rendezvényein is, jól szabott egyenruháján dandártábornoki rendfokozattal. Ugyanis tagja annak a dr. Dohány András altábornagy vezette, ötfős parancsnoki testületnek, amely országos szinten a nemzetőrök tevékenységét irányítja.
- A focin keresztül ismertem meg azokat a barátaimat, akik a rendszerváltás után, a honvédségtől leszerelve, létrehozták a Magyar Nemzetőrséget – nyilatkozta lapunknak Polyák József. – Közéjük tartozik László István dandártábornok is, aki meghívott ebbe a nemes tradíciókat ápoló civil szervezetbe. Örömmel mondtam igent, hiszen az 1848-as eszmék, az igazi hazafiaság megannyi szép példái, mindig kedvesek voltak a szívemnek.
- A történelmi tradíciók tisztelete, a nemzetőr hagyományok ápolása, a fiatalok hazaszeretetre nevelése, az önkéntes tűzoltás és mentés, a katasztrófa-elhárítás épp úgy szívügye a mai nemzetőröknek, mint a közrend és a közbiztonság védelme, a kábítószer elleni küzdelem és a bűnmegelőzés segítése. Ehhez persze az kell, hogy egyesületi tagjaink megfelelő kiképzéseken, tűzoltói, katasztrófa-elhárítói, honvédelmi továbbképzéseken is részt vegyenek. Szabó József dandártábornok megyei és Bakos Tibor ezredes kecskeméti nemzetőr parancsnoknak sok munkája van abban, hogy nemzetőreink felkészültsége ma már országosan is példaértékű.
- Pártoktól teljesen függetlenül, a többi civil szervezettel karöltve igyekszünk segítő kezet nyújtani. Mert fontosnak érezzük a szociális és karitatív tevékenységekben való együttműködést, a környezetünk megóvásában, karbantartásában, illetve a rászorultak segítésében való részvételt. Ezért a Porta Egyesülettel nagyon jó kapcsolatot ápolunk, s a Wojtyla Barátság Központ épületének felújításában például, kétkezi munkával is segítettünk.
Ismerve nemzetőreinket egyértelműen megállapítható, hogy tettekre lelkesít őket a jó, nemes ügyek szolgálata. Meg persze az is, hogy olyan remek vezetőik vannak, amilyennek Polyák Józsefet ismerik a városukat szerető kecskemétiek.