Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 5. 07:33

Négy gól, pörgős játék és végül pontosztozkodás

A labdarúgó Soproni Liga 10. fordulójának zárómérkőzésén 2–2-es döntetlent játszott egymással a Kecskemét és a Nyíregyháza. A hazaiak a nyírségi Andorka Péter gólja után Montvai Tibor és Csordás Csaba révén megfordították a mérkőzést, a végeredményt Pákolicz Dávid állította be.
A Soproni Liga 10. fordulójának vasárnap esti mérkőzését Kecskeméten rendezték, ahol a gyenge formában lévő Nyíregyháza Spartacus vendégeskedett. A nyírségiek a 3. forduló óta - akkor a Ferencvárost verte 3-1-re a Szpari - nem tudtak győzni és így a még éppen bennmaradó, 14. helyen állnak. Bár a mérkőzést a KTE kezdte jobban, a 9. percben Honma Kazuo passzát Andorka Péter a hazaiak kapusának, Romeo Mitrovicnak segítségével lőtte a kapuba. A lila-fehérek válaszul Montvai Tibor révén előbb ziccert rontottak, majd a korábbi nyírségi játékos lesgyanús góljával egyenlítettek. Sőt a 31. percben már a vezetést is megszerezték Csordás Csabának köszönhetően. Egy jobb oldali beadást Montvai fejelt le az érkező támadónak, aki 4 méterről a kapuba lőtt. A vezető gól után visszább vettek a csapatok az iramból és leginkább sok hiba, illetve szabálytalanság tarkította a játékot. A szünet már említésre méltó esemény nem történ, így 2-1-es hazai vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a felek. A második játékrész első perceiben Csordás duplázhatta volna meg, de 15 méteres kísérletét nagy bravúrral védte Drasko Vojinovics. Aztán a 60. percben egyenlített a nyírségi csapat. Honma bal oldali beadására kiválóan érkezett középen a csereként beálló Pákolicz Dávid 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt. A folytatásban mindkét gárda veszélyeztette a másik kapuját. Előbb a 88. percben Némedi Norbert lőtt kapufát, majd Miskolczi László emelt kapura távolról, de a hazai portás védett. Összességében a forduló egyik legjobb mérkőzését láthatták a nézők, amelyen mindkét csapat győzelmet érdemelt volna. KTE-Ereco - Nyíregyházi Spartacus 2-2 (2-1) Kecskemét, 2700 néző. Vezeti: Arany (Szpisják, Medovarszki) KTE: Mitrovic - Robson, Gyagya (Koller, 57.), Némedi, Schindler - Savic, Bertus, Alempijevic (Litsingi, 71.) - Csordás, Montvai (Montvai, 87.), Yannick. Vezetőedző: Tomislav Sivic Nyíregyháza:Vojinovic - Lakatos, Ambrusz (Nánási, 30.), Goia, Kiss - Miskolczi, Zabos - Homma (Czanik, 80.), Bogdanovic, Andorka - Dosso (Pákolicz a szünetben). Vezetőedző: Szentes Lázár Gólszerző: Andorka (9.), Montvai (21.), Csordás (31.), Pákolicz (60.) Sárga lap: Kiss (50., Robson lerántásáért), Gyagya (56, Homma buktatásáért), Zabos (64., Montvai buktatásáért), Nánási (90., mezrángatásért) Piros lap: A két vezetőedző a mérkőzést követő sajtótájékoztatón a következőket nyilatkozta: Szentes Lázár: - Mindjét csapat megnyerhette volna a mérkőzést a végén, itt is, ott is volt nagy helyzet. Pozitívan értékelem a játékosok hozzáállását, bátorságát, de sajnos elkerülhető gólokat kaptunk, így nem sikerült nyernünk. Tomislav Sivic: - Majdnem teljesen így láttam én is a mérkőzést. Sajnos ezúttal is nevetséges gólokat kaptunk, ahogy az történik már egy jó ideje, de sajnos jelenleg nem tudunk ezen változtatni. A játékosokat nem kritizálhatom, mindenki akart, tette a dolgát. Csordás Csaba eldönthette volna a találkozót, volt helyzet mindkét oldalon. Úgy érzem egy minőségi mérkőzésen igazságos döntetlen született. NSO/kecskemetite.hu