Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 16. 08:29

Kiizzadt győzelem – 4 góllal nyert végül a magyar válogatott Kecskeméten

Nehézkes és darabos játékkal, de végül négy góllal nyert a csehek ellen a magyar női kézilabda-válogatott a Messzi István sportcsarnokban csütörtökön.
A keret két fehérvári játékosa, Pastrovics Melinda és Vincze Melinda voltak a mieink kimaradói a csehek elleni kecskeméti Eb-selejtezőn. A mérkőzés Vérten-gólokkal és mindkét oldalon sok technikai hibával kezdődött. 6-2-re vezetett a magyar csapat a 12. percben, de két gyors Tomecková-góllal felzárkózott az ellenfél. Negyedóra múltán Vérten büntetőt harcolt ki, de a betörést közben fejére ütést kapott, így ápolásra szorult. Mivel Vincze Melindát nem nevezte a mérkőzésre Mátéfi Eszter, ezért Kovacsics Anikó szerepelt a balszélen, de Vérten pár perc múltán visszatérhetett. 8-4-es magyar előnynél Mátéfi Eszter időt kért. Ezt követően magabiztosabbak lettek a mieink, Pálinger több remek védést mutatott be, így szünet előtt állandósult a 4-5 gólos előnyünk. Emberhátrányban kezdte a második félidőt a magyar együttes, és csak a 6. percben tudott betalálni a csehek kapujába Tóth Tímea révén. Ezt követően azonban visszaállt előnyünk, bár főként felállt fal ellen akadozott a magyar játék, így többször is megközelítették a mieinket a csehek három gólra, majd amikor 18-16 lett az állás, Mátéfi Eszter időt kért, mivel nem volt átütő erő és dinamika a csapatban. 18-17-es állásnál Pálinger ziccert fogott, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, szoros állásnál kezdődött a hajrá. Tóth Tímea és Katalin góljaival négy gólos előnnyel kezdtük az utolsó percet, így végül a győzelmet nem fenyegette veszély, de a magyar válogatottnak küzdenie kellett a két pontért és sok hibával játszott. Pálinger nélkül gondban lehettek volna a mieink. MAGYARORSZÁG-CSEHORSZÁG 24-20 (13-9) Kecskemét, játékvezetők: Gubica, Milosevics (horvátok). MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr O. (kapusok), Bódi 1, Bulath 2, Hornyák Á., Kovacsics, Orbán 3, Szabó V. 2, Szucsánszki 1, Tomori, Tóth K. 2, Tóth T. 10 (6), Vérten 3, Zácsik. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter CSEHORSZÁG: Doláková, Satrapová (kapusok), Cerná 1, Hrbková 2, Knedlíková 1, Kutlvasrová, Kysucanová 3, Poznarová 3, Rucková, Salcáková 1, Simerská 2, Tomecková 4 (2), Vítková, Zámorská 3 (1). Szövetségi kapitány: Jiri Tkadlec Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/3. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány: – Őszintén szólva könnyebb meccsre számítottam, de rengeteg hibát követtünk el. Kiverte nálam a biztosítékot, hogy támadásban milyen pontatlanul játszottunk, emiatt a lányok kemény kritikát fognak tőlem kapni. Vérten Orsi kiesése megbontotta a csapategységet, hiszen Kovacsicsot ki kellett vinni a szélre, Szucsánszkinak pedig nem igazán ment a játék. Egyelőre kérdéses, Vérten velünk tarthat-e Azerbajdzsánba. (kézi.hu)