Túl jutottak a mélyponton
Jövőre a Knorr-Bremse 43 millió euróért épít gyárat Budapesten, ahol a vasúti fékrendszerekhez gyárt majd alkatrészt 800 új dolgozóval
– Több jó hírrel jöttem Magyarországra. Elértük a válság legmélyebb pontját. Megkezdődött a mérsékelt növekedés, ám 3-4 évbe telik, míg elérjük a korábbi termelési szintet. Jövőre a Knorr-Bremse 43 millió euróért épít gyárat Budapesten, ahol a vasúti fékrendszerekhez gyárt majd alkatrészt 800 új munkatárs. Erről is beszélgettünk csütörtökön Bajnai Gordon miniszterelnökkel egy közös vacsora során – mondta pénteken dr. Raimund Klinker, a Knorr -Bremse nemzetközi nagyvállalat igazgató tanácsának az elnöke.
A sajtótájékoztatót Kecskeméten az ismert gépjárműipari cég kecskeméti leányvállalatánál tartották abból az alkalomból, hogy a Knorr-Bremse éppen 40 éve alakított ki üzleti kapcsolatokat az akkori SZIM vállalattal. Lepsényi István a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. vezérigazgatója, elmondta, hogy húsz évvel később a magyar és a német cég vegyes vállalatot hoztak létre, mely ma már 100 százalékban német kézben van. Tíz évvel ezelőtt pedig kutató-fejlesztő centrumot alakítottak ki a fővárosban. A cég tavaly 30 milliárdos árbevételt ért el, leányvállalatként önálló regionális export joggal rendelkezik. A termékek jelentős részét önmaga értékesíti, mintegy 18 országba.
A Knorr-Bremse vállalatcsoportot 1905-ben alapították, a világ vasúti és közúti járművek fékrendszereinek a vezető gyártója. A vállalatcsoport mintegy 15 ezer embert foglalkoztat világszerte, tavaly 3,38 milliárd euró volt az árbevétele. Raimund Klinkner kiemelte: a vállalat kutatásra és fejlesztésre 171 millió eurót fordított 2008-ban és 1850 ember dolgozott ezen a területen. A Budapesti Kutatási és Fejlesztési központban 120 ember dolgozik, akiknek a munkájával nagyon elégedettek, míg Kecskeméten több mint 750.
A jubileumi tortát Lepsényi István vezérigazgató vágta fel.