A disznóól mögött ásta el a pénzt és az ékszereket a tompai gyilkos
Több mint hétmillió forint értékben készpénzt illetve ezenfelül ékszereket is elvitt meggyilkolt áldozataitól a tompai hármasgyilkosság gyanúsítottja – közölte hétfőn a rendőrség.
A bűncselekmény elkövetésével gyanúsított, jelenleg előzetes letartóztatásban lévő 29 éves kelebiai férfit a múlt héten többször kihallgatták a nyomozók. Sz. István végül bevallotta, hogy a meggyilkolt házaspártól 2,8 millió forintot, 17 ezer eurót (átszámítva több mint 4,6 millió forint) és arany ékszereket is elvitt. A rabolt holmit apja házának kertjében, a disznóól mögött ásta el. A pénzt és az ékszereket vallomása alapján a rendőrök meg is találták – tudtuk meg Nyíkos Tamástól, a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől.
A gyanúsított azt is bevallotta, hogy egy pajszerrel követte el a gyilkosságokat, amit aztán egy erdős, bozótos területen eldobott. A feszítővasat a gyanúsított által mondott helyen a nyomozók ugyancsak megtalálták a múlt héten. Jelenleg szakértő vizsgálja, hogy valós-e Sz. István állítása és tényleg ez az eszköz okozta a három ember halálát. Azt a rendőrség már korábban közölte, hogy mindhárom áldozat fejre mért ütések következtében, koponyatörés és agyzúzódás miatt halt meg.
A hármasgyilkosság indítékáról a gyanúsított továbbra sem tett egyértelmű vallomást. Korábban azt mondta: egy szóváltás után, hirtelen haragból ölte meg először K. Józsefnét, az asszony férjével és a házaspár lányával pedig azért végzett, hogy ne tegyenek később rá nézve terhelő tanúvallomást. Ezt a verziót cáfolhatja az Sz. István által elvitt pénz és ékszer is.
– Ha bebizonyosodik, hogy a gyanúsított szándéka eleve a pénzszerzés volt a bűncselekmény elkövetésével, akkor a vádban szerepel majd a nyereségvágy is, amely a bírói megítélés szempontjából a legsúlyosabban esik latba – mondta el lapunknak Szabó Ferenc, a megyei főügyészség helyettes vezetője. Hozzátette: az eddigi információk szerint az ügyben minősítő körülmény lehet majd az is, hogy az egyik áldozat (a tolószékhez kötött K. József) védekezésre képtelen volt, illetve hogy a gyanúsított különös kegyetlenséggel követte el a gyilkosságokat. Ezek a tényezők – illetve maga a több emberélet kioltása – egy bírói ítéletnél mind súlyosabb büntetést vonnak maguk után. Ha az összes fenti körülmény bizonyítást nyer, akkor az ítélet életfogytig tartó szabadságvesztés is lehet.
A tompai hármasgyilkosság ügyében jelenleg is folyik a helyszínen talált anyagmaradványok, nyomok kiértékelése, a vallomások pontosítása.