Bélyegkiállítás és bélyegnap Kalocsán
Az idei HUNFILA nemzetközi bélyegkiállításnak és bélyegnapnak Kalocsa ad otthon július 6. és 8. között a Nagyasszonyunk Katolikus Intézményben.
RészletekAz idei HUNFILA nemzetközi bélyegkiállításnak és bélyegnapnak Kalocsa ad otthon július 6. és 8. között a Nagyasszonyunk Katolikus Intézményben.
RészletekAmikor Borromei Szent Károly 1565-ben Milánó érseke lett, már előkészített talajt talált a trienti zsinat által előírt reformok megvalósításához, annak ellenére, hogy elődei nem annyira a rájuk bízott nyájnak voltak a pásztorai, mint inkább hadakoztak és diplomataként tevékenykedtek.
RészletekJézus egyszer hajóba szállt, átkelt a Genezáreti-tavon, és az ő városába, Kafarnaumba érkezett. Ott egy bénát hoztak eléje hordágyon. Hitük láttára Jézus így szólt a bénához: „Bízzál fiam! Bocsánatot nyernek bűneid!” Néhány írástudó erre azt gondolta magában: „Ez káromkodik.” Jézus belelátott gondolataikba, és szemükre vetette: „Miért gondoltok rosszat szívetekben? Mi könnyebb, ha azt mondom: Bocsánatot nyernek bűneid!, vagy ha azt mondom: Kelj föl, és járj!? Tudjátok meg tehát, hogy az Emberfiának hatalma van a földön a bűnök megbocsátására!” A bénához fordulva folytatta: „Kelj föl, fogd ágyadat, és menj haza!” Az ember fölkelt és hazament. Ennek láttára félelem fogta el a tömeget, és dicsőíteni kezdték Istent, aki ilyen hatalmat adott az embereknek. Mt 9,1-8
RészletekA kormány kultúrpolitikája a továbbiakban szoros összhangban fog működni a fővároséval – jelentette be L. Simon László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára a vasárnapi művészpiac (WAMP) fennállásának 6. évfordulója alkalmából rendezett budapesti ünnepségen 2012. június 3-án. Az államtitkár azt is elmondta: Budapest főépítészével, Finta Sándorral közös ötletpályázatot írnak ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szalay utcai épületének „felöltöztetésére” azért, hogy a ház a tárcához méltó megjelenést kapjon.
RészletekA soltvadkerti kilátótorony akácgerendái és fenyődeszkái folyamatos állagmegóvásra szorulnak. A Poli-Farbe festékgyár dolgozói társadalmi munkában festették ki, hogy megvédjék a turisztikai értéket az időjárás viszontagságaitól.
RészletekSzerda reggel a hetek óta tartó forróságban a Boldog Karol Wojtyla Barátság Központ körül önkéntes segítők kertészkedtek. A Wojtyla téri feladat a gazolás, a sepregetés és a hűsítő locsolás volt. A munka után a csapat a kellemes hűs közösségi teremben gyűlt össze, ahol megreggeliztek és beszélgettek.
RészletekJúlius 4-én szerdán a Boldog Karol Wojtyla Barátság Központ közösségi termében Kuti Béla, a (volt) Kuti Butik tulajdonosa tartott előadást Jézus csodái címmel. A hallgatóságnak elmesélte, hogy a 7 tagú családot a fiatal Kuti bácsi és édesanyja tartották el. Kuti úr elmondása szerint 7 éves kora óta segíti őt Jézus Krisztus. Többször megmentette az életét, segített neki legyőzni a betegségeket, átvészelni a rossz anyagi helyzetet. „Jézus észre vehette ezt a vézna, kis semmiség gyereket, hogy szívesen, szívvel-lélekkel dolgozik.” – mesélte Kuti úr. Az előadás után a Wojtyla család kérdései következtek. Az ebéd előtti evangélium olvasás és imádság után a Wojtyla Család nagyon finom zúzapörköltet ebédelt, melyet a Három Gúnár étterem mesterszakácsai készítettek el.
RészletekAz Alföld évezredekkel ezelőtti természetes növénytakarójára a nagy kiterjedésű füves puszták és mocsarak voltak jellemzők, amelyeket kisebb nagyobb kiterjedésű erdők tarkítottak.
RészletekA gyorshajtókat mindig figyelik a rend őrei. Júniusban is lencse végre kapták az extrém eseteket, melyet most megosztunk olvasóinkkal.
Részletek993-ban került első ízben sor arra, hogy a Lateráni bazilikában a pápa nyilvánosan szentté avasson valakit; addig az egyházmegyék és a kolostorok maguk emelték oltárra szentjeiket. Ettől kezdve a Kúria igyekezett a szentté avatás jogát a kezébe venni, a különféle egyházak pedig arra törekedtek, hogy egy-egy szent tiszteletéhez megszerezzék Róma jóváhagyását. Az első, aki így került a szentek sorába, Augsburg püspöke, Szent Ulrik volt. ,,Miután segítségül hívta a Szentlelket a zsinat -- a szentszék és az egybegyűltek egyetértésével --, úgy határozott, hogy a tiszteletre méltó Ulrik augsburgi püspököt Isten templomaiban mindig megünnepli, és ezzel is gyarapítja a fölséges Isten dicséretét\'\' -- hirdeti a pápai bulla, amelynek Gallia és Germánia püspöki kara volt a címzettje. Ulrik harmadik utóda, Liutolf érte el, hogy húsz esztendővel azelőtt elköltözött előde, akit mindenütt szerettek és már előbb szentként kezdtek tisztelni, a kanonizált szentek sorába kerüljön. Így az augsburgi egyházmegyének a saját püspöke lett a patrónusa Szent Afra vértanú mellett, akinek templomában Ulrikot -- saját kérése szerint -- eltemették. (A Szent Ulrik és Szent Afra templom -- mai alakjában a kései gótika és a reneszánsz alkotása - - a dómon kívül Augsburg leglátogatottabb zarándokhelye lett.) Az augsburgi szent neve csakhamar ismertté vált a német határokon túl is. Otloh Sankt Emmaram-i szerzetes 1050 körül azt írta, hogy Ulrik szentségének ,,jó illata\'\' az egész keresztény világot betöltötte. A kései középkorban gyakran folyamodtak hozzá segítségért mindenféle gondban, bajban.
Részletek