
Szent Márton napját ünnepelték a Wojtyla Házban
Dicsőség Jézus Krisztusnak! – köszöntötte „görögkatolikusul” pénteken a Wojtyla Barátság Központ sorsközösségét Leviczky Cirill önkormányzati képviselő, mielőtt kiosztott százhúsz adag ludaskását, melynek elkészítését saját fejlesztési keretéből finanszírozta. Idézte Krisztus közismert tanítását, miszerint „Jobb adni, mint kapni.”. Gyermekkorban jobban szeretünk kapni, de elérkezik az idő, amikor tudatunk elér odáig, és rájövünk, épp fordítva igaz – mondta az étkezdében a rászorulók társaságában helyet foglalva. Szent Márton napjához (november 11.) közelítve az adományozó, valamint Molnár Zoltán intézményvezető felidézte Tours egykori püspökének életét, legendáját, és az emléknaphoz kötődő népszokásokat, végül pedig még egy élő libát is az étkezdébe hoztak. Az állat hangtalanul, békésen bámulta a teremben egybegyűlteket, végül meg is simogathatta, akinek ehhez szottyant kedve. (Fotók: Mátyus István)
Részletek










